zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Češi poslali k recyklaci 5 000 ventilátorů o celkové váze 20,4 tun

04.09.2012
Zpětný odběr
Češi poslali k recyklaci 5 000 ventilátorů o celkové váze 20,4 tun

Celkem 5 046 ventilátorů již odevzdaly české domácnosti k recyklaci kolektivnímu systému ELEKTROWIN. Největší zájem o jejich nákup je v letních měsících. K jejich recyklaci pak často dochází na podzim, kdy lidé zkoumají technický stav přístroje. Za posledních pět let skončilo ve sběrných dvorech 20,4 tun vysloužilců. Díky tomu se ušetřilo 10,2 tuny železa potřebného k výrobě 3 250 vlakových vagonů a energie, která by vystačila 5 tříčlenným domácnostem na celý rok.

"Zájem českých domácností o nákup ventilátorů je přímo ovlivněn počasím. Jakmile teploměr dosáhne 30°C, zvýší se automaticky i jejich prodej. Nejvýrazněji se promítne déle trvající teplé období v červnu, červenci a srpnu," říká Bohuslav Komín tiskový mluvčí Euronics ČR. "Lidé své ventilátory obvykle používají, dokud jim slouží. Většina proto s odevzdáním k recyklaci počká, až skončí léto", doplňuje Roman Tvrzník, generální ředitel ELEKTROWIN a.s. .

Ventilátory sice svým výkonem nedokážou ochladit místnost tak jako klimatizace, ale pomohou k lepší cirkulaci vzduchu v uzavřeném prostoru. "V současnosti existuje celá řada typů stropních, stolních, stojanových ale i podlahových ventilátorů. Důležité přitom je, aby jádro přístroje zakrývala ochranná mřížka, která zabrání případným úrazům," vysvětluje důležitost výběru ventilátoru Bohuslav Komín a dodává: "I tak by rodiče měli na své zvídavé děti dohlédnout, aby se od ventilátoru s vrtulemi drželi v dostatečné vzdálenosti". Současným hitem sezóny je bezvrtulový větrák, který svým bezhlučným prouděním vzduchu připomíná sušák na ruce.


Pro více informací, prosím kontaktujte:
Táňa Pokorná
Email: tpokorna@elektrowin.cz,
Tel.: 731 492 677

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
ABF
8
2. 2018
8-10.2.2018 - Veletrh, výstava
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí