zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Falešní popeláři už nechodí jen o Vánocích, ale i v horkém létě

16.09.2012
Odpady
Šlendryján
Falešní popeláři už nechodí jen o Vánocích, ale i v horkém létě

Na Ostravsku se pohybuje falešný popelář, který z důvěřivých lidí láká pod různými záminkami peníze. Jde o osobu s trestnou minulostí, která s odpadovou společností OZO Ostrava nemá nic společného. OZO Ostrava proto všem v kraji doporučuje, aby podvodníkovi nenaletěli.

Na základě opakovaných upozornění občanů společnost OZO Ostrava zjistila, že se po kraji pohybuje falešný popelář, který se vydává za zaměstnance této společnosti, a z důvěřivých obyvatel láká peníze. "Naposledy se pohyboval zhruba před 14 dny po městě Studénce, kde navštěvoval dům od domu a s vymyšlenou historkou se posléze dožadoval dobrovolného příspěvku na údajný odchod do důchodu, kdy by tento příspěvek použil na rozlučkovou akci pro své kolegy a kamarády," říká k poslednímu zjištěnému případu mluvčí společnosti OZO Ostrava Vladimíra Karasová.

Pracovníkům společnosti OZO Ostrava z provozovny ve Studénce se podařilo ve spolupráci s Městskou policií Studénka podvodníka vyhledat. Byla provedena jeho kontrola, při níž bylo zjištěno, že jde o osobu s trestnou minulostí. "Jednalo se o staršího muže, který už byl policií za podobný přestupek v minulosti vyšetřován. Městští strážníci proto onoho muže z města vykázali," vysvětluje Vladimíra Karasová s tím, že se podobné věci děly už na přelomu měsíců června a července v okrajových částech Ostravy, což dosvědčuje několik telefonátů na bezplatnou linku společnosti OZO Ostrava. I tady se přitom podle popisu zřejmě jednalo o stejnou osobu. "Naše společnost se jednoznačně od tohoto či jiných podobných podvodníků, kteří pod nejrůznějšími záminkami lákají z důvěřivých lidí peníze, distancuje. Naši pracovníci nemají nic takového zapotřebí. Záleží tedy na každém, jestli podvodníkovi nějaké peníze dá, nebo ne," dodala na závěr Vladimíra Karasová.


Další informace:
Vladimíra Karasová
tisková mluvčí
OZO Ostrava, s.r.o.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí