zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Poslanecká sněmovna projednala ve druhém čtení nový zákon o obchodování s povolenkami

24.09.2012
Ovzduší
Poslanecká sněmovna projednala ve druhém čtení nový zákon o obchodování s povolenkami

Poslaneckou sněmovnou v pátek prošel druhým čtením vládní návrh zákona o podmínkách obchodování s povolenkami na emise skleníkových plynů. Vláda navrhuje, aby výnosy z prodeje byly určené na zlepšení kvality životního prostředí.

"Polovina peněz, které z prodeje povolenek Česká republika získá, půjde na zlepšení oblasti životního prostředí. V rámci těchto opatření půjdou od roku 2013 do roku 2020 z celkové částky určené na zkvalitnění životního prostředí přibližně dvě třetiny financí na energetické úspory u konečných spotřebitelů, a to stejným dílem na veřejné budovy a na domácnosti. Třetina pak bude určena na rozvodné systémy tepla a vlastní energetické úspory v průmyslu. Vedle pozitivních dopadů na zlepšení kvality prostředí, ve kterém žijeme, bude mít program dopad i na českou ekonomiku, pro niž, zejména pak pro stavebnictví, budou finance znatelnou vzpruhou," říká ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.

Cílem je schválit návrh zákona v Poslanecké sněmovně příští týden. Bez této normy není možné zahájit pokračování programu Zelená úsporám, které ministr životního prostředí Tomáš Chalupa plánuje spustit v druhé polovině příštího roku.


Kontakt pro více informací:

Matyáš Vitík
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí