zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Olomouci unikla neznámá látka do vody, ve Vlkoši uhynuly ryby

05.10.2012
Havárie
V Olomouci unikla neznámá látka do vody, ve Vlkoši uhynuly ryby

Neznámá látka unikla dnes odpoledne do Mlýnského potoka v Olomouci. O jaké znečištění jde, hasiči zatím nevědí. Úhyn ryb dosud nebyl zaznamenán, řekli dnes ČTK mluvčí hasičů a policie. Hasiči zasahovali také ve Vlkoši na Přerovsku, kde byl ohlášen úhyn ryb ve dvou rybnících. Podle ředitele olomouckého inspektorátu České inspekce životního prostředí Radka Pallóse může být příčinou nízký obsah kyslíku ve vodě.

"Hasiči staví norné stěny v toku Mlýnského potoka, aby látku zachytili. Skvrna byla ohlášena jako olejová v místní části Lazce, absorbovat ji budeme v Kateřinské ulici," řekla ČTK krajská mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Policisté hledají zdroj znečištění.

Policisté a hasiči vyjeli také k rybníkům ve Vlkoši, kde dcera majitele nalezla na hladině mrtvé ryby. "Podle prvotních informací se jednalo o desítky ryb. Na hladině není žádná uniklá látka patrná. Příčina úhynu není zatím známá, odebereme vzorky vody," uvedla Hacsiková.

Úhynem se zabývá i ČIŽP. Podle Pallóse může být příčinou nízká hladina kyslíku ve vodě. Rybníky zásobuje rameno Moštěnky, kde je nízký průtok. Případem se budou inspektoři nadále zabývat, v pátek budou zkoumat množství kyslíku v toku.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí