zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Co je organizace PRO Europe?

29.10.2012
Recyklace
Co je organizace PRO Europe?

PRO EUROPE = Packaging recovery organization Europe je zastřešující mezinárodní organizací členských národních systémů zajišťujících zpětný odběr a využití odpadů z obalů v Evropě. Všechny tyto systémy používají značku ZELENÝ BOD jako symbol financování využití odpadů z obalů.

Slouží jako fórum zúčastněných partnerských národních organizací, protože intenzivní výměna zkušeností a nápadů je nevyhnutelná pro dosažení optimální aplikace Směrnice ES 94/62 o obalech a obalových odpadech.Poskytuje práva k používání ochranné známky "Zelený bod" podle určitých pravidel aplikovaných na jednotlivé systémy, které jsou zřizovány v evropských účastnických státech a mající za cíl dosažení optimální implementace Směrnice ES 94/62.Vyvíjí a kontroluje kriteria použití ochranné známky "Zelený bod" pro výrobce a distributory obalů a/nebo baleného zboží v souladu s evropským kartelovým úřadem.

Režim autorizačních podmínek ochranné známky ZELENÝ BOD neumožňuje udělení autorizace více než jedné organizaci v daném státě. Sjednocení značky v rámci EU zjednodušuje design obalů, který může být jednotný pro všechny členské státy.

Značka smí být užívána v jiném státě pouze se souhlasem tamní autorizované organizace pro zajištění využití obalového odpadu (pokud vaše firma exportuje výrobky se značkou ZELENÝ BOD, je nutné se seznámit s podmínkami použití této značky na území daného státu).

Základní informace o jednotlivých organizacích zajišťujících využití obalového odpadu v Evropě naleznete na domovské stránce Pro Europe. Podrobnější informace potom na stránkách jednotlivých systémů. Další informace:http://www.ekokom.cz/cz/ostatni/o-spolecnosti/zeleny-bod/system-pro-europe

ZDROJ: EKOKOM

Načítání...
Data mapData map (c)2012 Google, INEGI, MapLink, Tele Atlas - Podmínky použití
Data map
Data map (c)2012 Google, INEGI, MapLink, Tele Atlas
Data map (c)2012 Google, INEGI, MapLink, Tele Atlas
Mapa
Terénní
Satelitní
45°
Štítky
Načítání...
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí