zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Spotřeba a životní cyklus baterií v ČR

01.11.2012
Recyklace
Spotřeba a životní cyklus baterií v ČR

Každý produkt během své existence vstupuje do několika stádií, která mají různé dopady na životní prostředí. Produkt v jednotlivých stádiích svého životního cyklu různým způsobem ovlivňuje životní prostředí. Každé stádium tedy představuje jinou potenciální environmentální zátěž.

V České republice se ročně vyprodukuje 3.000 tun přenosných baterií, což představuje asi 150.000.000 ks tužkových baterií velikosti AA. Z vybitých baterií se získávají zejména kovy, případně i plasty a další suroviny. Recyklace naplňuje myšlenky trvale udržitelného rozvoje, a to nejen z pohledu ekologického, ale také ekonomického. Čím více vybitých baterií se do recyklačního procesu dostane, tím méně přírodních zdrojů je nutno vytěžit k výrobě nových. Zdraví nebezpečné materiály, které mnohé baterie obsahují, se zase prostřednictvím recyklace podaří zachytit a omezit jejich negativní dopady.

Životní cyklus baterie si můžete prohlédnout nejen na grafickém kolečku žabáka BATa, ale i v následujících reportážích. Dále na: http://www.ekobat.cz/cz/spotrebitele/zivotni-cyklus/

ZDROJ: Ecobat

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí