zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Olomouci se vybavili podzemními kontejnery

25.10.2012
Recyklace
V Olomouci se vybavili podzemními kontejnery
Podzemní kontejnery - ilustrační foto.

"Snažíme se třídit odpad, ale přímo v domě barevné popelnice nejsou. S každým pytlem musíme jít až k depu tramvají, což bylo náročné, hlavně když jsme kupovali např. nový nábytek a měli jsme ohromnou hromadu plastových a papírových obalů. Šlapali jsme to ze Ztracené na desetkrát a přes kartony neviděli na cestu," řekla pí Sovová, obyvatelka centra Olomouce.

Pro nejen zdejší obyvatele, ale také kohokoli, kdo se chce v centru města zbavit například prázdné PET lahve, zbytečného skla či papíru, je problém najít barevnou popelnici na tříděný odpad. Radnice před časem avizovala, že přímo v památkové rezervaci vybuduje podzemní kontejnery, kam bude možné vyhodit zmíněné druhy odpadu. Lidé se jich dočkali na konci prázdnin a to na třech místech.

"Jedná se osazení podzemních kontejnerů na sběr papíru,skla a plastů v městské památkové rezervaci. Umístěné v ulicích Lafayettova, Aksamitova a na třídě Svobody. Podzemní kontejnery řeší umístění odpadových nádob do země, nad zemí budou jsou pouze vhazovací šachty na jednotlivé odpady," uvedla mluvčí olomoucké radnice.

Viditelné části odpadových sběrníků by neměly narušit vzhled historického centra. S prvním osazováním začala zhotovitelská firma kolem 15. srpna.

Vývoz obsahu kontejnerů zajistí speciální sběrný vůz , jež zvedne kontejner z úložiště a vyprázdní jeho obsah. Klasické barevné nádoby na tříděný odpad nejsou v centru podle pravidel městské památkové rezervace povolené. Velmi dobré zkušenosti s podzemními nádobami mají v například v Uničově, kde jich lidé mohou využít necelou třicítku. Sypat separovaný odpad do nich mohou i obyvatelé Šternberka.

Podzemní kontejnery vysoké technologické kvality si můžete objednat např. u firmy REFLEX Zlín, informace na: http://www.reflex-zlin.cz/produkty/podzemni-kontejnery-1.html

ZDROJ: www.olomouckydenik.cz, kráceno, upraveno

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Česká lesnická společnost
29
8. 2017
29.8.2017 - Seminář, školení
Kunovice
Česká lesnická společnost
3
10. 2017
3-6.10.2017 - Konference
Orea Resort Devět Skal
Česká lesnická společnost
19
10. 2017
19.10.2017 - Seminář, školení
RZ Olšina
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí