zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve Zlíně se chystá festival outdoorových filmů

07.11.2012
Ekologická dovolená, cestování
Ve Zlíně se chystá festival outdoorových filmů

Ve Zlíně se připravuje Mezinárodní festival outdoorových filmů 2012. Nabídne snímky z 21 zemí. Letos se uskuteční třetí ročník, začne ve čtvrtek večer ve Velkém kině, potrvá do neděle, informovala dnes ČTK manažerka festivalu Kamila Gamalová.

"K vidění bude nejen příroda v celé své kráse, ale i spousta adrenalinových filmů, při kterých až tuhne krev v žilách," uvedla Gamalová s tím, že návštěvníci se kromě filmů mohou těšit také na setkání s cestovateli. Hosty zahajovacího večera budou traper a dobrodruh Martin Šóš, který strávil tři měsíce uprostřed divočiny kanadského Yukonu, cestovatel a zakladatel České asociace Route 66 Zdeněk Jurásek a fotograf a dobrodruh Milan Caha, který se představí jako ochránce tropického deštného pralesa.

Jako první diváci uvidí snímek Brahmaputra režiséra Kevina MacDonalda o vodácké expedici na jedné z nejtěžších řek světa. Součástí programu budou hudební vystoupení či světelná show. Pořadatelé připravili také dvě výstavy fotografií. Ve Velkém kině jsou k vidění soutěžní snímky diváků. Druhá výstava bude v prostorách obchodního a zábavního centra Golden Apple Cinema, lidé si tam mohou prohlédnout fotografie Milana Cahy z Indonésie.

Podobnou akci plánují také ve Valašských Kloboukách na Zlínsku, kde se v kině Svět uskuteční v pátek Filmový festival zimních sportů. Přehlídka se zaměří na extrémní lyžování, skialpinismus, zimní expedice a další adrenalinové sporty v mrazu, sněhu a ledu. Promítat se bude sedm snímků.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí