zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

RozVerky Ekologického institutu Veronica

24.11.2012
Obecné
RozVerky Ekologického institutu Veronica

Ornitolog Karel Hudec získal cenu Akademie věd

Akademie věd letos poprvé udělovala ceny za dlouhodobou práci v oblasti popularizace vědy. Mezi třemi oceněnými je i Karel Hudec - člen ČSOP Veronica, redakční rady časopisu Veronica, spoluzakladatel Nadace Veronica. Svoji vědeckou dráhu věnoval výzkumu ekologie ptáků, je autorem stovek popularizačních článků a několika monografií. Srdečně blahopřejeme! Více informací naleznete zde.

10. jubilejní aukce uměleckých děl

Nadace Veronica Vás zve na předvánoční aukci uměleckých děl - v sobotu 24. 11. v 17 hod. v Besedním domě v Brně, moderovat bude Arnošt Goldflam. Mezi nabízenými díly budou autorské šperky, obrazy, grafiky, sochy. Výtěžek půjde na záchranu výjimečného kousku přírody - lokality Vlčí hrdlo nedaleko Strážnice. Více u Petry Jadrné, tel. 731 979 005, nebo zde.

Exkurze starostů za dobrými příklady komunální energetiky byla úspěšná

7. 11. se uskutečnila exkurze pro čtyřicet účastníků převážně z řad starostů a zastupitelů obcí z celé ČR. Vydali se do brněnské čtvrti Nový Lískovec a do Hostětína. Modelové projekty udržitelného rozvoje v Hostětíně vznikaly postupně od 90. let minulého století a jsou stále inspirací pro ostatní obce. V Novém Lískovci byla od roku 2001 renovována řada panelových domů vysoko nad běžným českým standardem tepelných parametrů budov. Více informací naleznete zde.

Zveme na exkurzi Přírodní a energeticky úsporné stavby v okolí Brna

V pátek 1. 12. Vás zveme na autobusovou exkurzi za přírodní a energeticky úspornou architekturou. Pojeďte s námi načerpat trochu inspirace do obytného ateliéru v Ostrově u Macochy, Kaprálova mlýna v Ochoze u Brna a slaměného rodinného domu v Habrovanech. Více informací naleznete zde.

Ekologická poradna: Příručka pro regeneraci rodinných domů ve 21. století

Vylepšený starý dům se může přiblížit nejlepšímu stavebnímu standardu (pasivnímu) a může poskytnout to nejpříjemnější možné bydlení. Ještě k tomu může být zajímavý, inspirující, krásný. Nová knížka Ekologického institutu Veronica Nové standardy pro staré domy čtenářům ukazuje, jak mohou své staré domy upravovat, obsahuje řadu technických řešení i příkladů domovní techniky. Více informací naleznete zde.

Čtěte on-line v časopise Veronica: Obchodník má být prospěšný svému regionu

Překvapilo by Vás, kdyby obchod u Vás na rohu začal nabízet biomaso? V okolí Ústí nad Orlicí je to už běžné díky projektu Jsme tu doma - podporujeme regionální výrobce potravin. Povzbuzující rozhovor s ředitelem obchodního družstva Konzum Miloslavem Hlavsou, které staví na principu lokální udržitelnosti, čtěte on-line v časopise Veronica.

Vánoční jedličky v květináči

Přijďte si koupit živý vánoční stromeček, na jaře z nich společně vysadíme kus nového lesa. Prodej začne v Ekologické poradně Veronica 26. 11. (cena 99 Kč/kus). Nabízíme i metodiku, jak podporu jedliček rozběhnout i u Vás - stáhnetě si ji zde. Více informací o vánočním prodeji naleznete zde.

Zvou Vás jiní

Nová studijní zaměření bakalářského a magisterského oboru na Katedře environmentálních studií FSS MU
Katedra environmentálních studií nabízí od roku 2012/2013 čtyři nové certifikované bakalářské specializace zaměřené na environmentální podnikání, státní správu, NNO a krajinu. V magisterském studiu je možné se orientovat na teoretickou nebo praktickou environmentalistiku. Více zde.

Lipka vánočně
Školské zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka nabízí semináře vánočního tvoření nebo cukrov í na poslední chvíli. Jste zváni na pracoviště Kamenná 20, více zde.

Kosenka hledá dobrovolníky k pomoci na obnově stodoly
Přijeďte do Valašských Klobouk pomoci na obnově stodoly po loňském požáru. Kdo může, pomůže v sobotu 24. 11. Nahlaste se předem na tel. 736 777 144 nebo kosenka@kosenka.cz, občerstvení, stravu a ubytování ve spacáku zajišťujeme. S Vaší pomocí to stihneme ještě do Mikulášského jarmeku 29. 11. - 2. 12., o něm více zde.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí