zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Česká geologická služba vydala knihu Podzemní vody České republiky - Regionální hydrogeologie prostých a minerálních vod

26.11.2012
Voda
Hydrogeologie
Česká geologická služba vydala knihu Podzemní vody České republiky - Regionální hydrogeologie prostých a minerálních vod

Česká geologická služba vydala monografii J. Krásného et.al. Podzemní vody České republiky - Regionální hydrogeologie prostých a minerálních vod, která shrnuje výsledky regionálně hydrogeologických průzkumů a mapování za více než 40 let. Rozsah a význam bude podstatný pro mnoho následujících generací neboť obdobná publikace napsaná Otou Hyniem vyšla naposledy v roce 1961.

Hlavní přínos této jedinečné publikace je ve shrnutí regionálních poznatků, a tudíž prohloubení našich znalostí a povědomí o našem území, které povedou ke správnému pochopení a predikci budoucího vývoje podzemních vod na území ČR.

Tato dlouho očekávaná kniha, je koncipována jako hydrogeologická syntéza systematicky popisující podzemní vody na celém území České republiky na počátku třetího milénia.

To vše usnadní odborníkům přípravu podkladů ke stanovení podmínek využívání a ochrany podzemních vod a přírodního prostředí či rozšíří regionální pohledy při posuzování možností kontaminace podzemních vod a odhadování budoucího vývoje jejich kvality.

Monografie umožňuje vyvodit obecnější zákonitosti a souvislosti a poskytuje podklad pro stanovení dalších směrů potřebného výzkumu. Hodnotí a porovnává různá hydrogeologická prostředí a jejich potenciál pro využívání podzemní vody; oceňuje přírodní zdroje a kvalitu podzemních vod.

Spoluautory této publikace jsou M. Císlerová, S. Čurda, J. Datel, J. Dvořák, A. Grmela, Z. Hrkal, H. Kříž, H. Marszałek, J. Šantrůček a J. Šilar.

Vydání této nadčasové publikace bylo finančně podpořeno Ministerstvem životního prostředí ČR a společností ProGEO, s. r. o.

Více o knize: www.geology.cz

Prodej knihy: obchod.geology.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí