zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nahradí biouhlí fosilní variantu?

28.11.2012
Energie
Nahradí biouhlí fosilní variantu?

Na světovém trhu existuje mnoho výrobců, kteří dodávají řešení pro výrobu energie s nízkou produkcí uhlíkatých plynů. Mezi ně patří i společnost Areva, která nedávno oznámila akvizici technologie umožňující výrobu bio-uhlí. Tým složený ze zhruba 20 odborníků se základnou v jihozápadní Francii již na této aktivitě pracuje.

Technologie je založena na procesu pražení Thermya. Pražení čili depolymerizace biomasy je termo-chemický proces založený na eliminaci vody a důkladném rozmělnění organického materiálu až na vlákno. Pražená biomasa, respektive biouhlí, nabízí celou řadu výhod včetně vysoké hustoty energie, a to především díky nízkému obsahu vody a jemnému rozdrcení.

Nový výrobní postup je nyní uváděn do komerčního provozu. Palivo elektrárny je vyráběno z biomasy, která může nahradit fosilní uhlí využívané při výrobě termální energie a elektřiny.

"Tato akvizice posiluje naše postavení v oblasti obnovitelných zdrojů energie a firma se tak dostává na globální trh s biouhlím, který má značný potenciál," prohlásil Luc Oursel, prezident a výkonný ředitel společnosti Areva.

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí