zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Energeticky úsporný supermarket v Kostelci nad Černými lesy

08.12.2012
Obecné
Energeticky úsporný supermarket v Kostelci nad Černými lesy

Řetězec supermarketů BILLA dnes otevřel novou prodejnu v Kostelci nad Černými lesy. Vznikla na místě bývalé pily na hlavním městském tahu, Pražské ulici, a to jako samostatná budova s parkovištěm. Je to první energeticky úsporná prodejna tohoto řetězce postavená s využitím tepelného čerpadla nejnovější generace DAIKIN. To z jednoho zdroje prodejny ochlazuje i vytápí a produkuje chlad i pro chladicí a mrazicí zařízení.

"Snižujeme spotřebu, provozní náklady, ale i emise CO2 s provozem prodejen spojené," říká Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA v ČR a na Slovensku. "Nové technologie nám umožňují minimalizovat celkové energetické nároky supermarketů, které stavíme," dodává s tím, že nasazení nové technologie v Kostelci nad Černými lesy je pilotní projekt. V případě, že se osvědčí, je plánováno jeho zavedení ve všech prodejnách BILLA, kde to bude možné.

Kromě nového systému vytápění jsou v prodejně i další energeticky úsporná zařízení. Zejména jde o chladící skříně na čerstvé produkty a mrazící vitríny na maso a mražené výrobky se speciálními dveřmi. Úsporné je také osvětlení. K parkování je k dispozici 56 míst, která umožní pohodlné nakládání nákupů.

Nové prodejna nabídne tradiční potravinový i nepotravinový sortiment řetězce BILLA včetně vlastních značek Naše bio pro produkty ekologického zemědělství, Vocílka pro maso s garantovaným českým původem, BILLA pro řadu prémiových produktů a dále značku Clever s nabídkou zboží za rozumnou cenu, hotová jídla Chef Menu a kosmetiku My. Kromě toho zde budou v prodeji také potraviny regionálních výrobců. Například z pekařství Jana Hankovce půjde o základní sortiment pečiva, housky a rohlíky ve výborné kvalitě, Vorlovo pekařství zase bude dodávat své vánočky.

Nová filiálka má prodejní plochu 932 metrů čtverečních. Vzniklo zde 40 nových pracovních míst.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí