zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Toyta prodala za 12 let v Evropě 500.000 aut na hybridní pohon

03.01.2013
Ekologická auta
Toyta prodala za 12 let v Evropě 500.000 aut na hybridní pohon

Japonská automobilka Toyota prodala od roku 2000 v Evropě půl milionu vozů s hybridním pohonem pod značkami Toyota a Lexus. Úsporné Hybridy kombinující spalovací motor a elektromotor v současnosti tvoří zhruba 15 procent prodejů značek Toyota a Lexus. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Prvním modelem s hybridním pohonem byl v Evropě před 12 lety Prius. V současnosti automobilka nabízí deset různých modelů. Největší část prodeje přitom tvoří Yaris Hybrid a Auris Hybrid. Jejich cena je téměř srovnatelná s podobnými modely se vznětovým motorem.

"S uvedením každého nového hybridního modelu, zejména v důležitých segmentech malých vozů a kompaktů, kam spadá Yaris Hybrid, respektive nyní nový Auris Hybrid, věříme, že hybridní technologie dosáhly v Evropě bodu zvratu," uvedl výkonný viceprezident pro prodej a marketing ze společnosti Toyota Motor Europe Karl Schlicht.

Toyota prodala celosvětově téměř pět milionů plnohodnotných hybridních aut. Z toho tři miliony připadají na model Prius, který je v současnosti na trhu již v třetí generaci. Prodeje plně hybridních modelů značek Toyota a Lexus jen v letošním roce dosáhnou celosvětově více než 1,2 milionu vozů a Toyota nedávno oznámila, že do roku 2015 představí celosvětově 21 dalších modelů s hybridním pohonem.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí