zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dny Šumavy v Praze zakončí výstava uměleckých fotografií

12.01.2013
Chráněná území
Dny Šumavy v Praze zakončí výstava uměleckých fotografií

Kampaň Ministerstva životního prostředí a Správy Národního parku Šumava "Dny Šumavy v Praze" zakončí v pražské kavárně Lucerna výstava uměleckých snímků Vladislava Hoška. Expozice s volným vstupem, která je otevřená do 18. ledna, zachycuje na dvaceti velkoformátových fotografiích šumavské lesy, slatě nebo ledovcová jezera v různých ročních obdobích.

Součástí kampaně bylo i oficiální zahájení zimní sezóny spojené s bohatým programem po celém Národním parku Šumava. Na Kvildě se 27. prosince uskutečnil i závod historických lyžníků a českých olympijských nadějí.

Pro milovníky zimní turistiky na běžkách je na Šumavě připraveno téměř 600 kilometrů upravených tratí. "Novinkou letošní sezóny je Šumavská magistrála. Zhruba 140 kilometrů dlouhá trať, která protne celý národní park od Železné Rudy až na Lipno, se bude dvakrát týdně upravovat i s nástupními místy v jednotlivých obcích. Jestli počasí vydrží, bude to tak až do 15. března," říká ministr Tomáš Chalupa, který zimní údržbu stop na Šumavě zahájil.

Kampaň "Dny Šumavy v Praze" doprovodila řada dalších akcí, například Adventní Farmářské trhy na Vítězném náměstí v Dejvicích, kde byla připravená prezentace zimních programů národního parku a Informační a strážní služby, dílny pro děti nebo prodej šumavských regionálních produktů. Trhy navštívilo na pět tisíc Pražanů. Úspěch měla také série výstav, prezentací a přednášek se šumavskou tématikou. Přednáška Ondřeje Fibicha, básníka a odborníka na život a dílo spisovatele Karla Klostermanna, přilákala do pražské kavárny Na Šumavě padesát čtenářů.

S šumavskou přírodou se mohou před budovou Ministerstva životního prostředí blíže seznámit i obyvatelé pražských Vršovic, kam se po úspěšném zakončení před Národní technickou knihovnou přestěhovala venkovní expozice reportážních fotografií z národního parku s názvem Šumavské příběhy.

Fotogalerie z výstavy v Lucerně.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí