zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V ČR cítí zlepšení kvality ovzduší 37 procent lidí, nejvíc z EU

09.01.2013
Ovzduší
V ČR cítí zlepšení kvality ovzduší 37 procent lidí, nejvíc z EU

Přibližně 37 procent Čechů se domnívá, že se kvalita ovzduší v jejich zemi v posledních deseti letech zlepšila. To je vůbec největší procento z 27 států Evropské unie, ukázaly dnes zveřejněné výsledky průzkumu Eurobarometr.
Stejný názor o zlepšení kvality ovzduší v uplynulé dekádě sdílí v celé EU jen 16 procent lidí. Třeba v Itálii, na Kypru a ve Španělsku je o tom přesvědčeno pouhých šest procent obyvatel, kteří se výzkumu zúčastnili.

V již zmiňované Itálii je naopak 81 procent dotázaných přesvědčeno, že se kvalita ovzduší v jejich zemi v minulých deseti letech zhoršila. V Česku zhoršení spatřuje 35 procent lidí, což je čtvrté nejnižší číslo mezi 27 státy. V průměru si to pak myslí 56 procent Evropanů.

Rozsáhlý průzkum, kterého se loni na podzim zúčastnilo přes 25.500 lidí starších 15 let ze všech 27 zemí unie, se zabýval i řadou dalších věcí. Celkem 17 procent Evropanů například prohlásilo, že trpí respiračními problémy. Přibližně šest z deseti Evropanů zase necítí, že by byli o problematice kvality ovzduší v domovských státech informování.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí