zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kam s vánočními stromečky

10.01.2013
Odpady
Kam s vánočními stromečky

Stejně jako v minulých letech společnost OZO Ostrava sváží ze sídlišť vánoční stromečky. Ty budou dále využity jako kvalitní biologicky rozložitelný materiál. Svoz stromečků z kontejnerových stání byl zahájen 7. ledna a potrvá do konce měsíce. Obyvatelé rodinných domků je mohou zanést do nejbližšího sběrného dvora.

Společnost OZO Ostrava sváží od 7. ledna až do konce měsíce vánoční stromečky, které na ostravských sídlištích mohou lidé odložit vedle kontejnerových stání. Svoz probíhá v běžné pracovní době od 6 do 14 hodin. Obyvatelé rodinných domků mohou vánoční stromky odložit do sběrných dvorů. "Musím upozornit, že odkládání stromečků je jediný případ, kdy městská vyhláška připouští odkládání nějakého odpadu na zem vedle kontejnerů. Pokud takto někdo postupuje při vyhazování objemného odpadu, stavebního odpadu a dalších složek odpadu, je to považováno za založení černé skládky, a dotyčný se tím vystavuje nebezpečí sankcí ze strany městské policie," upozorňuje ředitel společnosti OZO Ostrava Karel Belda.
Odložené a dobře odstrojené vánoční stromečky představují kvalitní biologicky rozložitelný materiál, svážejí se proto na kompostárnu OZO Ostrava v Hrušově, kde budou postupně drceny a přidávány k dalším biologicky rozložitelným odpadům (tráva, listí, zbytky ovoce a zeleniny...), ze kterých se zde vyrábí kompost a zeminový substrát. "Obsah dřevní štěpky pomáhá ke správnému procesu tlení rostlinných materiálů
a získání kvalitních produktů. Kompost i substrát si mohou přitom zájemci z řad občanů i firem zakoupit během vegetačního roku za velmi příznivé ceny přímo v kompostárně a ve vybraných sběrných dvorech," dodává Karel Belda.

Harmonogram svozu stromečků z kontejnerových stání:
Pondělí - Dubina, Bělský Les, Hrabůvka, Hrabová, Nová Bělá
Úterý - Zábřeh, Výškovice, Vítkovice, Proskovice, Stará Bělá
Středa - Moravská Ostrava, Přívoz, Mariánské Hory, Lhotka, Hošťálkovice, Petřkovice
Čtvrtek - Poruba, Martinov, Třebovice, Svinov, Polanka, Krásné Pole, Plesná, Nová Ves
Pátek - Slezská Ostrava, Michálkovice, Radvanice, Bartovice

Další informace:
Jana Hanková
OZO Ostrava s.r.o.
e-mail: hankova@ozoostrava.cz
telefon: 596 251 241, 601 546 901

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí