zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Energetický a ekologický projekt

15.01.2013
Energie
Ekologické stavění, bydlení
Energetický a ekologický projekt

Developerská společnost JRD získala v soutěži "Český energetický a ekologický projekt, stavba, inovace 2011" v kategorii B - Projekty titul ČEEP 2011 pro energeticky pasivní bytový komplex Park Hloubětín, který se nachází na Praze 9. Cena byla udělena za stavbu pasivních bytových domů s vysokým uživatelským komfortem a cenovou dostupností pro všechny generace.

Cílem tohoto jubilejního 10. ročníku celostátní soutěže je prezentovat stavby, projekty a inovace, které významným způsobem snižují energetickou náročnost, zvyšují energetickou účinnost energetických zdrojů a přispívají ke zlepšení životního prostředí v ČR.

Park Hloubětín vyčnívá z řad projektů svým unikátním architektonickým řešením, kvalitou bytů, použitými technologiemi a moderním vzhledem. Skládá se ze 3 bytových domů o 115 bytech nabízejících prostorné terasy s výhledem do zástavby rodinných domů a zeleně. Součástí projektu je realizace parku o rozloze cca 3000 m2, který prostupuje celým areálem.

Park Hloubětín je díky své konstrukci, řízenému větrání s rekuperací tepla a celkové minimální spotřebě energie na vytápění řazen mezi energeticky pasivní domy, které svým obyvatelům přinášejí neustále čerstvý vzduch bez průvanu, významné úspory na vytápění a jsou šetrné vůči životnímu prostředí.

Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí