zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Solární sklo šetří energii a má přitažlivý design

15.01.2013
Solární energie
Solární sklo šetří energii a má přitažlivý design

Společnosti Guardian a Pythagoras Solar navázaly loni spolupráci, na jejímž základě bylo vyvinuto sklo Guardian SunGuard PVGU. Jde o jediné izolační sklo ve stavebnictví, které plní tři funkce současně: vyrábí elektřinu, vysoce efektivně využívá solární energii a současně slouží jako architektonický prvek.

Je vybavené fotovoltaickým systémem Pythagoras a kombinuje osvědčené izolační sklo firmy Guardian s pokročilou fotovoltaickou technologií od firmy Pythagoras Solar. Tento výrobek přináší novou úroveň flexibilního a funkčního designu a umožňuje stavět hospodárné, esteticky přitažlivé a ekologicky šetrné budovy. Sklo SunGuard PVGU usnadní práci architektům i vlastníkům budov, kteří hledají řešení, jak docílit energetické soběstačnosti.

Izolační sklo PVGU tvoří dvě tabule skla, mezi nimiž je vzduchová mezera. Uvnitř této mezery se nachází optika a fotovoltaické články. Optika zajišťuje přísun dopadajícího světla na fotovoltaické články a to přesně podle posunu slunce na obloze.

Fasády se skly SunGuard PVGU vyrábějí stejné množství elektřiny jako tradiční fotovoltaické panely s účinností cca 13 %, které jsou instalovány svisle. Nejvyššího výkonu je možné dosáhnout použitím PVGU na jižní stranu.

Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí