zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Škoda Power dodá do Švédska turbosoustrojí za stovky milionů

15.01.2013
Energie
Škoda Power dodá do Švédska turbosoustrojí za stovky milionů

Plzeňský výrobce turbín Doosan Škoda Power dodá Švédům pro nově budovaný elektrárenský blok Sandvik 3 turbosoustrojí za stovky milionů korun. Elektrárna bude spalovat biomasu a dodávat teplo a elektřinu kraji Kronoberg v provincii Smaaland na jihu Švédska, řekl generální ředitel Škody Power Jiří Šmondrk. Uvedení do provozu je plánováno na konec roku 2014.

"Myslíme si, že byli vybráni zkušení a spolehliví dodavatelé, kteří zajistí bezpečnou realizaci projektu," řekl Björn Wolgast, obchodní ředitel společnosti divize Power & Heat Växjö Energi.

Před rokem uspěl plzeňský podnik v soutěži na parní turbínu o výkonu 39 MW pro elektrárnu Lund, která bude dodávat teplo a elektřinu na jihozápadě Švédska. Plzeňské strojírny tam dodají turbínový ostrov s parní turbínou včetně převodovky a generátoru, dále ohříváky topné vody a vysokotlakové ohříváky. Zajistí také montáž a uvedení do provozu.

Doosan Škoda Power utržil loni 8,1 miliardy korun, meziročně o 100 milionů více. Získal nové zakázky za 7,6 miliardy korun, meziročně o 43 procent více. Letos očekává nárůst objemu nových kontraktů na osm miliard korun, tržby mají dosáhnout 8,2 miliardy.

Plzeňské strojírny s 1260 pracovníky, které jihokorejský Doosan koupil před třemi lety, mají dohodnuté zakázky za 17,4 miliardy korun, z 90 procent v cizině. Tržby jednoho z pěti nejsilnějších světových výrobců turbín se mají do roku 2017 zvýšit na 15 miliard korun. Pomoci k tomu má hlavně nová akvizice v Indii.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí