zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Berlíně zasedala Česko-německá společná komise pro životní prostředí

16.01.2013
Politika
V Berlíně zasedala Česko-německá společná komise pro životní prostředí

Dne 11. ledna 2013 se konalo v Berlíně 12. zasedání Česko-německé společné komise pro životní prostředí. Jednání vedl za Českou republiku první náměstek ministra životního prostředí Martin Frélich a za Spolkovou republiku Německo státní parlamentární tajemnice Katherina Reiche. Zasedání se zúčastnili i představitelé saského a bavorského Ministerstva pro životní prostředí.

Hlavními tématy zasedání byly energetická politika obou zemí, přeshraniční ochrana kvality ovzduší a výhledy spolupráce v oblasti odpadového hospodářství.

I přes rozdílné energetické koncepce obou států zástupci delegací zdůraznili přínos výměny zkušeností v této oblasti. Zástupci Spolkové republiky Německo, která v roce 2020 plánuje čerpat 35 % potřebné energie z obnovitelných zdrojů, vyjádřili zájem o hlubší bilaterální spolupráci především při rozvoji těchto technologií. Pro Českou republiku je nadále vysokou prioritou snížení energetické náročnosti v domácnostech.

Obě delegace ocenily velmi dobrou spolupráci v oblasti ochrany ovzduší, například v oblasti Krušných hor. Na programu zasedání bylo také vzájemné uznávání emisních plaket pro vjezd do nízkoemisních zón, které budou v České republice účinné rok po jejich vyhlášení obecními vyhláškami, tedy v průběhu roku 2014.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí