zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologové úspěšně chrání ohrožené netopýry před vandaly

19.01.2013
Příroda
Ekologové úspěšně chrání ohrožené netopýry před vandaly

Ohrožené netopýry na jižní Moravě se daří chránit díky péči ekologů. V rámci pravidelného monitoringu jich ve dvou uzavřených štolách napočítali celkem přes dvě stě.

Častým důvodem ubývání živočišných druhů je nedostatek jejich životního prostoru. Ekologický institut Veronica aktivně chrání ohrožené druhy netopýrů tím, že pečuje o štoly, ve kterých tito fascinující tvorové pravidelně přezimují. Pracovníci institutu umístili do vchodů štol ochranné mříže a lokality pravidelně monitorují. V jedné ze štol se během dnešního průzkumu podařilo napočítat bezmála sto padesát jedinců, převážně vrápence malého. "V posledních pěti letech tak v daném místě vzrostl jejich počet na trojnásobek" říká ekolog Mojmír Vlašín. Vedle péče o štoly s netopýry se Ekologický institut Veronica zabývá také osvětou mezi širokou veřejností. "Ročně v Ekologické poradně Veronica vyřizujeme více než tisíc dotazů. Přibližně každý desátý se pak týká právě živočichů v nouzi", říká vedoucí poradny, Petr Ledvina.
Více o ochraně netopýrů se dozvíte na stránkách Ekologického institutu Veronica http://www.veronica.cz/?id=278

. V případě nálezu zraněného živočicha či osiřelého mláděte kontaktujte ekologickou poradnu Veronica 542 422 750, veronica@veronica.cz

Kontakt: Mgr. Mariana Zbořilová, 542 422 757, mariana.zborilova@veronica.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí