zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

EU - Návrh nařízení Rady, kterým se stanoví kritéria vymezující, kdy měděný šrot přestává být odpadem

22.01.2013
Odpady
EU - Návrh nařízení Rady, kterým se stanoví kritéria vymezující, kdy měděný šrot přestává být odpadem
Návrh NAŘÍZENÍ(cs) Rady, kterým se stanoví kritéria vymezující, kdy měděný šrot přestává být odpadem ve smyslu směrnice Evropského parlamentu a Rady 2008/98/ES

Podle směrnice 2008/98/ES o odpadech přestávají být některé zvláštní druhy odpadu odpadem, pokud byly předmětem některého způsobu využití a splňují zvláštní kritéria. V rámci jednání mezi Komisí a členskými státy o nastavení přesných kritérií této normy zazněla námitka ze strany členských států týkající se toho, že kritérium kvality požadující méně než 2 % cizorodých látek v celkovém množství měděného šrotu získaného procesem využití je příliš přísné. Komise to vzala na vědomí, avšak zůstává u stejného právního návrhu, který předává Radě, ve kterém po konzultacích došla k závěru, že 2 % představují z environmentálního hlediska bezpečnou mezní hodnotu cizorodých látek.

Tento přehled byl vypracován Kanceláří Senátu, oddělením pro EU. Více informací o činnosti Senátu v oblasti evropských záležitostí naleznete zde, přehledy dokumentů za jiná časová období zde. Jednotlivé týdenní reporty k nalezení zde.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí