zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

05.02.2013
Obecné
Krátce - různé

Z PROGRAMU SCHŮZE VLÁDY ČR, která se koná ve středu 6. února 2013 v 13:00 hod. v budově Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, místnost č. C 211

K projednání s rozpravou:

2.
Návrh nařízení vlády, kterým se stanoví pravidla pro nízkoemisní zóny
č.j. 989/12
Předkládá: ministr životního prostředí

Pro informaci:
1.
Informace o průběhu a výsledcích 6. zasedání smluvních stran Úmluvy o ochraně a využívání hraničních vodních toků a mezinárodních jezer (28. - 30. listopadu 2012, Řím, Itálie)
č.j. 89/13
Předkládá: ministr životního prostředí

Módní značka H&M uzavřela tříleté partnerství s environmentální organizací WWF, jejím cílem je vyvinout strategii pro efektivnější využívání vody. Program zaměřený na šetrný přístup k životnímu prostředí bude implementován na všech 48 trzích, kde H&M působí, a společnost věří, že tímto krokem inspiruje k podobným krokům i další firmy. Iniciativa se týká nejen procesu výroby oblečení, ale také prodejců a designérů.

LEGISLATIVA EU: Návrh zavedení antidumpingového cla na americký bioethanol

Návrh PROVÁDĚCÍHO NAŘÍZENÍ(cs) Rady o uložení konečného antidumpingového cla na dovoz bioethanolu pocházejícího ze Spojených států amerických.

Komise navrhuje balíček opatření na podporu alternativních paliv


Minulý týden uvedla Evropská komise balíček opatření k zajištění vybudování čerpacích stanic alternativních paliv po celé Evropě, které by měly mít společné standardy. Současné politické iniciativy se zaměřují na vývoj alternativních paliv a vozidel, avšak zpravidla ne distribucí pohonných hmot. Mezi hlavní překážky využití čistých paliv patří vysoké náklady na vozidla, nízká úroveň přijetí u spotřebitelů a nedostatek dobíjecích a čerpacích stanic. Po vozidlech není dostatečná poptávka a tím pádem je i nedostatek čerpacích stanic. Komise proto navrhuje balíček závazných cílů pro členské státy týkající se minimální úrovně infrastruktury pro čistá paliva (elektřina, vodík a zemní plyn). Místopředseda Evropské komise zodpovědný za dopravu Siim Kallas uvedl, že rozvoj inovativních a alternativních paliv je způsob, jak zefektivnit evropské hospodářství a snížit závislost na ropě. Jedná se zároveň o velkou příležitost pro Evropu k vytvoření silné pozice na rychle rostoucím globálním trhu. Více informací zde.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí