zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

DVA MILIONY KORUN NA OCHRANU ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

07.02.2013
Odpady
DVA MILIONY KORUN NA OCHRANU ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

DOTACI FONDU ASEKOL MOHOU ZÍSKAT PROJEKTY ZAMĚŘENÉ NA RECYKLACI A SBĚR ELEKTRA...

Nezisková organizace ASEKOL vyhlásila již šestý ročník grantového řízení Fondu ASEKOL. Letos fond naváže na téměř 200 projektů, mezi něž v minulých letech rozdělil skoro 13 milionů korun. Fond ASEKOL v tomto roce vybraným projektům, které se zaměřují na sběr a recyklaci elektrozařízení, rozdá dotace v hodnotě 2 milionů korun. Obce, kraje, nevládní neziskové organizace a provozovatelé sběrných dvorů mohou o podporu žádat do 29. března 2013.

Zájemci o dotaci mohou posílat své přihlášky během února a března 2013 na adresu sídla společnosti ASEKOL. Přihlášky se podávají pomocí formuláře "Přihláška do grantového řízení", který je k dispozici spolu s doplňujícími informacemi na www.asekol.cz v sekci Fond ASEKOL. V květnu proběhne vyhodnocení přihlášek a od června bude možné uzavírat konkrétní darovací smlouvy.

Fond ASEKOL rozdělí dotace ve třech programech. "Tematické okruhy zaměřené na osvětu, rozšíření či rekonstrukci sběrných míst zaručují, že fond pomůže v různých oblastech zpětného odběru elektra," říká Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL. "Cílem je přispět k ochraně životního prostředí podporou rozličných projektů, které o ni dlouhodobě usilují. Stejně jako každý rok věříme, že se přihlásí množství zajímavých projektů, kterým usnadníme cestu ke společnému cíli," dodává.

Zřizovatel fondu - nezisková organizace ASEKOL očekává, že podpořené projekty budou realizovány do konce roku 2013. "Při vyplňování přihlášky doporučujeme dbát především na dodržení formálních náležitostí a základních parametrů. V minulosti nejčastěji docházelo k chybám při dodržování minimálního podílu spolufinancování ze strany žadatele," upozorňuje Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

Fond ASEKOL navazuje na pětiletou tradici, během níž podpořil 194 projektů, mezi které rozdělil téměř 13 milionů korun. V loňském roce byla například rozdána dotace ve výši 2 milionů korun mezi 44 projektů. "Zpětně lze říci, že Fond ASEKOL pomohl k realizaci velkému množství prospěšných a záslužných projektů, které pomáhají hlavně s kvalitou sběru a třídění elektroodpadu v malých obcích, kde na to bohužel není dostatek prostředků," uzavírá Ansorgová.

Vypsané programy:

  • Intenzita - cílem je vytvořit nebo zvýšit počet sběrných míst v konkrétní lokalitě, popřípadě i zlepšit jejich dostupnost.
  • Rekonstrukce - je zaměřen na kvalitu sběrných míst z hlediska zvýšení kapacity, jejich rekonstrukce nebo zlepšení vybavení.
  • Osvěta - je zaměřen na vzdělání a osvětu v oblasti problematiky zpětného odběru a recyklace elektrozařízení.

Kontakty

ASEKOL s. r. o.: Čs. exilu 2062/8, Praha 4, manažerka komunikace: Hana Ansorgová, e-mail: ansorgova@asekol.cz, tel.: 602 164 173, www.asekol.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí