zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

14. evropské Fórum pro ekoinovace

07.02.2013
Obecné
14. evropské Fórum pro ekoinovace

Vážení kolegové,

dovolte mi informovat Vás o přípravě 14. evropského Fóra pro ekoinovace, které bude pořádat Evropská komise ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí ve dnech 23.-24. května 2013 v Praze. Jedná se o mezinárodní konferenci pořádanou dvakrát ročně za účelem výměny poznatků o ekoinovacích. Letos se fórum poprvé uskuteční v Praze a bude zaměřeno na čistotu ovzduší ve městech, zejména na problematiku čisté mobility a inovací v oblasti úspor energií s přímým dopadem na kvalitu ovzduší. Detailní program bude k dispozici v březnu, kdy bude také spuštěna webová stránka.

Pro Vaši představu uvádím odkaz na minulý ročník fóra: http://ec.europa.eu/environment/ecoinnovation2012/2nd_forum/.

Fórum je určeno představitelům soukromého sektoru, výzkumných institucí, neziskových organizací, státní správy a samosprávy, které profesně zajímá uplatnění ekoinovací. Termínem ekoinovace nebudou v prvé řadě myšleny technické inovace, ale spíše inovativní postupy při jejich aplikaci (např. při tvorbě dopravních systémů ve městech). Důraz bude kladen na spolupráci státní správy a samosprávy se soukromým sektorem, na sdílení dobré i špatné praxe. Písemný výstup z fóra bude doporučením pro High level working group k eko-inovacím pod hlavičkou Evropské komise.

Konference bude probíhat v angličtině bez tlumočení. Vstup je bezplatný, ale možný pouze s pozvánkou a registrací. Jestliže si přejete nezávazně obdržet pozvánku na konferenci, zapište své kontaktní údaje (jméno, organizace, celá adresa, email) do přiložené tabulky a do neděle 10. února 2013 je pošlete na adresu kristyna.vojtiskova@mzp.cz .

S pozdravem,

Kristýna Vojtíšková,

Oddělení EU / EU Affairs Unit

Ministerstvo životního prostředí / Ministry of Environment
Vršovická 65, Praha 10, 100 10

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí