zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

RozVerky Ekologického institutu Veronica

16.02.2013
Obecné
RozVerky Ekologického institutu Veronica

Hodina Země - Změňte svůj svět

Zapojte svou domácnost, obec i firmu do kampaně Hodina Země. I letos spolupořádáme celosvětový happening na podporu ochrany životního prostředí. Spojujeme všechny, kteří jsou připraveni začít měnit svůj svět a inspirovat k pozitivní změně i ostatní. Podívejte se na letošní oficiální video. Ilustrační foto Terezie Řánková. Více informací naleznete zde.

Hledáme odbornou pomoc pro téma zeleň ve městě

Hledáme odborníka či odbornici se znalostí problematiky městské zeleně na občasnou, ale pravidelnou dobrovolnou pomoc a spolupráci. Sledujeme kácení a jiné zásahy do zeleně, rekonstrukce parků, problematiku vnitrobloků. Bližší informace: Yvonna Gaillyová, yvonna.gailly@veronica.cz

Novinky z nadačních obchodů

Valentýnská sleva

Obchůdek na Svážné si pro všechny připravil v období 1.-14. 2. milou akci: při zakoupení čehokoliv v červené barvě máte 50 % slevu. V Obchodě na Jana Babáka 11 probíhá slosovatelná anketa o ceny. Přijďte se podívat, těšíme se na Vás.

Hledáme dobrovolníky

Máte čas a chuť pomoci dobré věci? Pro naše nadační obchůdky (www.nadacniobchod.cz) hledáme šikovné nadšené aktivní mladé studenty, ženy, dámy i muže, kteří vyšetří v hektické době trochu času na dobrovolnou práci. Pro bližší informace se prosím obraťte na paní Krakovskou, tel. 732 191 488. Předem děkujeme!

Zveme na školení k novému občanskému zákoníku

Přijďte 3. dubna od 10 - 15 hod. na školení k novému občanskému zákoníku, který začne platit od roku 2014. Dům ochránců přírody, Panská 9, Brno. Informace: Jasna Flamiková, tel.: 775 12 06 16. Více informací naleznete zde.

Ekologická poradna: Kompostujme!

Kompostovat můžeme, i když nemáme zahrádku. Stačí si pořídit či vyrobit dřevěnou bedýnku s dírami ve dně pro lepší provzdušnění a odvod případné přebytečné vlhkosti. Do bedýnky patří žížaly hnojní, které se živí kuchyňským odpadem. Spolehlivě převedou bioodpad z každé domácnosti na kvalitní humus.
A kde takzvaný vermikompostér získat? Můžete si jej pořídit v Ekologické poradně Veronica či prostřednictvím našeho e-shopu. Poradíme Vám rovněž, jak se o kompostovací bedýnku správně starat. Více informací naleznete zde.

Hledáme dobrovolníky

Ekotým
Zajímá Vás, kde se dá koupit biochleba? Na kolika místech jsou k dostání biobedýnky? Kde koupit ekologicky šetrné prací prášky? Staňte se členem našeho vznikajícího Ekotýmu a pomozte nám vylepšit Ekomapu a zmapovat možnosti prodeje environmentálních produktů v Brně. Máte-li zájem, napište Janu Labohému na jan.labohy@veronica.cz

Hodina Země
Již počtvrté se Česká republika přidá k největšímu celosvětovému happeningu zaměřenému na podporu ochrany životního prostředí - Hodině Země. Chcete být u toho a vidět, jak se taková kampaň připravuje? Chcete pomoci, aby byla lepší než loni? Napište nám na hodinazeme@veronica.cz

Letní tábory pro rodiče s dětmi
Pro naA !e letní tábory pro rodiče s dětmi v Hostětíně sháníme šikovné a zkušené dobrovolníky. Požadujeme zkušenosti z táborů či výukových programů, nadšení a elán do her s dětmi, ekologické cítění a vztah k přírodě. Kontaktujte Katku Fojtů, katerina.fojtu@veronica.cz, tel. 572 630 670. http://www.veronica.cz/?id=167&i=192

Zvou Vás jiní

Ekologie a šetrný spotřebitel
Jak ekologicky nakupovat a chovat se v domácnosti? Jak poznám ekologický výrobek? Jak mohu ekologicky uklízet? Nabídneme vám řadu informací i praktických tipů. Třídenní kurz zaměřený na udržitelnou spotřebu, úspory energie a zdravý životní styl v Hostětíně. Ubytování, stravování i program jsou bezplatné. Seminář organizuje Masarykova veřejná knihovna Vsetín. Kontakt: 734 417 893, kjanoskova@mvk.cz Více informací naleznete zde.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí