zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Do Prahy přijíždí vice-prezidentka Americké rady pro šetrné budovy

25.02.2013
Ekologické stavění, bydlení
Do Prahy přijíždí vice-prezidentka Americké rady  pro šetrné budovy

Do Prahy dnes přijíždí Jennivine Kwan, vice-prezidentka Americké rady pro šetrné budovy (U. S. Green Building Council), zástupkyně asociace, která výrazně zlepšuje kvalitu budov po celém světě. V průběhu dne se Jennivine Kwan setká se zástupci stavebních firem a večer s odbornou veřejností v Americkém centru v rámci akce Green Building Club. V úterý pak slavnostně odhalí na dvou pražských budovách plakety environmentální certifikace LEED: Plaketu LEED Platinum na budově Qubix 4 a plaketu LEED Gold na budově Explora Jupiter.

Jennivine Kwan je vice-prezidentkou Americké rady pro šetrné budovy pro mezinárodní operace. Je odpovědná za globální rozvoj šetrného stavebnictví s akcentem na využívání komplexní environmentální certifikace LEED. Tato certifikace výrazně zlepšuje environmentální vlastnosti budov, jako je například energetická efektivita, spotřeba vody nebo množství produkovaného odpadu. V současné době využívá LEED přes 36 000 staveb ve více než 100 zemích světa. Americká rada pro šetrné budovy vznikla v roce 1993 a je nejstarší organizací svého druhu. Celosvětově dnes funguje již přes 90 institucí tohoto typu, které se snaží o modernizaci stavebnictví směrem k šetrnosti.

Jennivine Kwan přijíždí do Prahy v době, kdy také v Česku rostou šetrné stavby. Jen minulý rok získala Praha tři budovy v nevyšší kvalitě certifikace LEED Platinum. Naše hlavní město se tak stává regionálním lídrem šetrného stavebnictví. Budapešť nebo Varšava má například pouze po jedné takové stavbě. V úterý vice-prezidentka Jennivine Kwan v Praze slavnostně odhalí dvě plakety certifikace LEED, a to na budově Qubix 4 (LEED Platinum) a budově Explora Jupiter (LEED Gold).

Detaily o environmentálních certifikacích, seznam certifikovaných budov v Česku, stejně jako seznam akcí, které se věnují tomuto tématu, si můžete prohlédnout na webu České rady pro šetrné budovy:

http://www.czgbc.org/certifikace/registr-certifikovanych-budov

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí