zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Starostové větších obcí na Vysočině se vzniku spalovny nebrání

08.03.2013
Odpady
Starostové větších obcí na Vysočině se vzniku spalovny nebrání

Starostové 15 obcí s rozšířenou působností v Kraji Vysočina se nebrání vzniku spalovny odpadu. Považují spalovnu za možné budoucí řešení, požadují však dostatečné ekonomické vyhodnocení projektu. Starostové uvažují o vzniku společnosti, která by otázku výstavby spalovny koordinovala. Shodli se na tom na dnešním jednání s vedením kraje o systému nakládání s odpady na Vysočině. ČTK to řekla mluvčí kraje Jitka Svatošová.

"Kraj se nebrání tomu, aby do podobné nově vzniklé společnosti vstoupil. Možná je také varianta využití služeb některé již existující společnosti," uvedla mluvčí. Společnost by podle ní mohla obce zastupovat při jednáních s budoucími investory či při schvalování různých strategických dokumentů.

Základy systému, jako je například svoz odpadu a jeho třídění, možnosti recyklace a příjmu odpadu ve sběrných dvorech, jsou podle mínění starostů v obcích dobře nastavené a fungují. "Starostové jsou si vědomi, že otázka spalovny bude aktuální až pro budoucí samosprávy vzešlé z příštích komunálních voleb, ale v současné době je nutné projekt nastartovat," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí