zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

První jarní ornitologická exkurze za ptáky tovačovských rybníků

22.03.2013
Příroda
První jarní ornitologická exkurze za ptáky tovačovských rybníků

V sobotu 23. března pořádá Moravský ornitologický spolek první letošní ornitologickou exkurzi do Tovačova. Sraz zájemců o pozorování a poznávání ptactva je v 7.45 hodin n hrázi Hradeckého rybníka u sádek.

Později příchozí účastníci se mohou k exkurzi připojit i na střední hrázi Hradeckého rybníka. Ornitologickou exkurzi povede zkušený ornitolog Adolf Goebel a další členi MOS se stativovými dalekohledy, přes něž se budou moci účastníci podívat na vzdálené ptáky.

K dispozici bude i nejnovější stativový dalekohled přerovské Meopty - Meostar S2 82 HD, který nyní členové Moravského ornitologického spolku testují a hodnotí jeho optické i mechanické vlastnosti. Není to poprvé, kdy přerovští ornitologové pomáhají vývojářům Meopty s testování optických výrobků nebo jejich prototypů v terénu.
Podle vedoucího exkurze Adolfa Goebela se mohou účastníci exkurze těšit na pozorování především vodních ptáků - labutí, hus, kachen, kopřivek, hvízdáků, poláků, hoholů, čírek, racků, potápek a lysek. K vidění budou jistě i jarní ptáci, kteří se již vracejí z teplých krajin. Jde o čejky, špačky, skřivany, konipase bílé i horské, drozdy zpěvné, holubi hřivnáče, bramborníčky černohlavé a budníčky menší.

Seznam všech ornitologických exkurzí, které letos pro veřejnost pořádá Moravský ornitologický spolek - středomoravská pobočka ČSO naleznete na: www.mos-cso.cz

Text a foto: Jiří Šafránek

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí