zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rekordně velká Hodina Země proběhne již tuto sobotu

22.03.2013
Osvětlení
Rekordně velká Hodina Země proběhne již tuto sobotu

Praha, Ostrava, Ústí nad Labem, Jihlava a dalších více než sto českých obcí se v sobotu připojí k největšímu celosvětovému happeningu současnosti. V rámci kampaně Hodina Země na šedesát minut zhasnou část svého osvětlení, aby tak společně s miliony lidí po celém světe inspirovali k intenzivnější péči o životní prostředí.

Již tuto sobotu se mezi 20:30 a 21:30 místního času ponoří do tmy přes 7000 měst ve 152 zemích planety. Akce se zúčastní slavné památky, například římské Koloseum, most Golden Gate v San Franciscu, Eiffelova věž v Paříži či londýnský Big Ben. Z českých památek nebudou chybět třeba hrad Karlštejn, chrám sv. Barbory v Kutné hoře, Žižkovský televizní vysílač nebo Vítkovické vysoké pece.

Hodina Země je mnohem víc než jen hodinovým symbolickým zhasnutím. Je sílícím hnutím poukazujícím na vůli po změně. I na to upozorňuje moto letošní kapaně "Změňte svůj svět". Každý z nás má sílu změnit ve svém okolí věci, se kterými není spokojen.

Aby každý mohl inspirovat své okolí k lepšímu chování, přichází letos kampaň s novinkou - platformou Něco za něco. Jedná se o dohodu, na jejíž jedné straně stojí určitý počet lidí, kteří přislíbí, že budou například recyklovat, sníží svou spotřebu vody či omezí dojíždění auty, a na druhé jednotlivec, který se zaváže splnit svůj předem stanovený slib. Ať se jedná o běh půlmaratonu v medvědím kostýmu, pečení dortu nebo chození do školy pouze v pyžamu. Prostě něco za něco. Podívejte se na: www.hodinazeme.cz

Hodinu Země ve světovém měřítku pořádá Světový fond na ochranu přírody - WWF, v České republice pak Ekologický institut Veronica.

Více informací naleznete na: www.hodinazeme.cz
Podívejte se na motivační video letošní kampaně: youtu.be

Jan Labohý, koordinátor a mluvčí kampaně Hodina Země:
"Vidíme kolem sebe mnoho problémů, ale sami nemáme sílu je řešit. Hodina Země ukazuje, že je čím dál tím více lidí, kteří chtějí problémy řešit a mají sílu inspirovat ostatní. Každoroční nárůst počtu účastníků kampaně tento trend jen potvrzuje. Společně můžeme změnit náš svět."

Radek Klika v rámci platformy Něco za něco:
"Zazpívám 23. 3. 2013 se sborem na zámku v Pacově, pokud 50 lidí slíbí, že se bude sprchovat kratší dobu."

Kontakty:


Jan Labohý
Koordinátor a mluvčí kampaně Hodina Země,
jan.labohy@veronica.cz
603 546 994

Magda Vodičková
Komunikace se zapojenými subjekty, informace o kampani
hodinazeme@veronica.cz
777 323 762
Yvonna Gaillyová
ředitelka Ekologického institutu Veronica
yvonna.gailly@veronica.cz
777 323 792

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí