zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologické doručení dokumentů

25.04.2013
Doprava
Ekologické doručení dokumentů

DHL Express, přední světová expresní přepravní společnost, dodala přívlastek GoGreen s neutrálními emisemi i své přepravní službě Express Envelope. Tato přepravní služba umožňuje zákazníkům dále snižovat ekologický dopad jejich přepravních aktivit. Služba Express Envelope zajišťuje doručení urgentních zásilek, které nepodléhají clení, o hmotnosti do 300 gramů ze stolu na stůl do konce následujícího pracovního dne v recyklovatelném, ekologickém balení. GoGreen je volitelným doplňkem přepravy pro zákazníky s účtem DHL, posílající lehké mezinárodní dokumentové zásilky.

Díky nové funkci mohou zákazníci využívající službu DHL Express Envelope těžit z výhod sníženého dopadu na životní prostředí. DHL spočítá emise CO2 spojené se zpracováním a přepravou každé jednotlivé zásilky a vykompenzuje dopad emisí uhlíku prostřednictvím investic do uznávaných projektů na ochranu klimatu. Proces výpočtu a kompenzace pro GoGreen ročně ověřuje Société Générale de Surveillance, společnost nezávislých auditorů, podle normy ISO14064. Rozšířená služba je k dispozici pro zákazníky DHL ve 110 zemích napříč všemi kontinenty.

"Nabídkou přepravy s neutrálními emisemi jako bezplatného doplňku ke všem zásilkám přepravovaným službou Express Envelope posilujeme přední postavení na poli ekologické udržitelnosti v daném odvětví, tak jak to dokazuje celý průkopnický program GoGreen společnosti Deutsche Post DHL. Naši zákazníci nás stále častěji žádají, abychom jim pomohli budovat ekologický dodavatelský řetězec v rámci globálních provozů. Jsme přesvědčení, že tato služba pro ně bude představovat jednu z dalších možností," řekl Roland Thomas, Global Head of Products, DHL Express.

Zdroj: Logistika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí