zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

2. české uživatelské fórum GMES/Copernicus

27.03.2013
Havárie
Klimatické změny
2. české uživatelské fórum GMES/Copernicus

CENIA, česká informační agentura životního prostředí jako hlavní koordinátor Národního sekretariátu GEOSS/GMES pořádá 2. české uživatelské fórum GMES/Copernicus, které se koná ve dnech 29. - 30. května 2013 ve Velkém sále Ministerstva dopravy v Praze. Spolupořadateli akce jsou Ministerstvo životního prostředí a Ministerstvo dopravy.

Letos se opět zúčastní zástupci evropských institucí - Generálního ředitelství pro podnikání a průmysl Evropské komise, Evropské kosmické agentury, Evropské agentury pro životní prostředí a JRC - Společného výzkumného střediska Evropské komise.

Hlavním cílem konference je informovat české uživatele o datech, službách a aplikacích dostupných v rámci evropského programu GMES, nově označovaného jako Copernicus. Letošní ročník bude zaměřen na konkrétní témata služeb Copernicus - krizové řízení, území, atmosféru a změnu klimatu. Součástí konference bude možnost vyzkoušet si praktickou aktivaci služeb mapování v krizovém řízení, podílet se na vytváření implementačního plánu Copernicus v České republice, prezentovat vlastní činnost spojenou s GMES/Copernicus v sekci individuálních prezentací, soutěžit o nejlepší poster nebo osobně registrovat region do evropského sdružení NEREUS. Součástí konference bude výstava vítězných snímků fotografické soutěže ImagineAir pořádané Evropskou agenturou pro životní prostředí.

Podrobné informace jsou zde.

Registrace na konferenci je možná zde.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí