zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zpravodaj veletrhu URBIS INVEST, URBIS TECHNOLOGIE a ENVIBRNO 2013

02.04.2013
Obecné
Odpady
Urbánní ekologie
Zpravodaj veletrhu URBIS INVEST, URBIS TECHNOLOGIE a ENVIBRNO 2013

Veletrhy ENVIBRNO, URBIS INVEST a URBIS TECHNOLOGIE se budou nově konat až do soboty 27. dubna 2013, stejně jako souběžně probíhající Stavební veletrhy Brno.

Aktuální informace pro veřejnou sféru
V rámci doprovodného programu veletrhu se uskuteční celá řada seminářů určených nejenom pro zástupce měst a obcí. Za všechny akce můžeme jmenovat již 20. kongres starostů a primátorů měst a obcí ČR, který pořádá Svaz měst a obcí ČR. Asociace inovačního podnikání organizuje seminář s názvem Inovace a technologie v rozvoji regionů. Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest se bude na veletrhu prezentovat jednak formou výstavní expozice, dále pak v doprovodném programu. Více informací o doprovodném programu naleznete zde.
Inovace a technologie v rozvoji regionů
Asociace inovačního podnikání ČR a Česká asociace rozvojových agentur organizují seminář Inovace a technologie v rozvoji regionů, který se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna 2013 od 10.00 hodin v Administrativní budově, sál 103. Seminář například představí: Moravan science center Brno, inovační vouchery v Karlovarském kraji, přinese příklady dvou regionálních inovačních strategií ve dvou vybraných krajích. Pozornost bude věnována i vědeckotechnickým parkům a využití brownfieldů. Více informací naleznete zde.
Odpadové hospodářství v doprovodném programu
Problematice odpadů a jejich následnému zpracování se bude věnovat celá řada seminářů. Jmenujme například seminář "ODPADY 2013 a jak dál?", který pořádá Sdružení provozovatelů technologií pro ekologické využívání odpadů. České ekologické a manažerské centrum se bude věnovat hodnocení inovativnosti environmentálních technologií ČR, Česká asociace odpadového hospodářství, ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí a EnviWebem se zaměří na problematiku nakládání s odpady a přiblíží nový projekt zaměřený na eliminaci černých skládek.
Aktuální informace ze světa vodního hospodářství
Z oblasti vodního hospodářství můžeme zmínit například seminář s názvem Inovativní technologie v oblasti čištění komunálních a průmyslových odpadních vod včetně zpracování a využití kalů z ČOV, který organizuje Ministerstvo průmyslu a obchodu společně s Asociací pro vodu ČR. Inovativní technologie v oblasti čištění komunálních a průmyslových odpadních vod včetně zpracování a využití kalů z ČOV je název semináře, který v rámci doprovodného programu pořádá Ministerstvo průmyslu a obchodu a Asociace pro vodu ČR. Seminář se koná dne 24. dubna 2013 od 9.30 do 14.00 hod v areálu brněnského výstaviště na přednáškovém mole v pavilonu P. Cílem semináře je představit účastníkům nové trendy v čištění odpadních vod a plynů a zpracování kalů z ČOV. Více informací naleznete zde.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí