zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brno bude poprvé hostit XIX. Teplárenské dny

03.04.2013
Energie
Brno bude poprvé hostit XIX. Teplárenské dny

Neoficiální svátek českého teplárenství - Teplárenské dny 2013 - bude poprvé v jejich devatenáctileté historii hostit brněnské výstaviště. Součástí odborné mezinárodní výstavy techniky a technologií pro dálkové zásobování teplem a chladem, elektroenergetiku a obnovitelné zdroje jsou i odborné konference a semináře, které v minulých ročnících navštívilo už přes 10 000 účastníků.


Z tepláren, výtopen, a elektráren je v České republice zásobováno dálkovým teplem přes 1,5 milionu domácností, tedy plné dvě pětiny obyvatel. Každoročně se proto scházejí zástupci teplárenství, aby si vyměnili zkušenosti a prodiskutovali aktuální stav legislativy a posun v technologiích pro teplárenství. Výběr moravské metropole jako hostitele není náhodný. Brno patří se skoro 100 000 byty zásobovanými teplem z tepláren k trojici měst s nejrozvinutějším teplárenstvím a první teplárna u nás byla postavena před více než 80 lety právě v Brně.

Třídenní konference Teplárenského sdružení "Dálkové zásobování teplem a chladem", jejímž generálním partnerem jsou Teplárny Brno, se vedle pracovníků z tepláren zúčastňují i studenti vysokých škol a zástupci státní správy i místních samospráv. Součástí programu Teplárenských dnů 2013 je i seminář Odpady z energetiky a energetické využití odpadů, kde se o zkušenosti podělí zástupci SAKO Brno, která je důležitým dodavatelem tepla do brněnské soustavy.

Při slavnostním zahájení budou na výstavišti v Pavilonu "E" v úterý 9. dubna vyhlášeny Projekty roku v soustavách zásobování teplem a chladem za rok 2012. Letos jich bylo do užší nominace ve 3 kategoriích vybráno jedenáct a další tři budou vyhodnoceny jako Počin roku 2012. Do užší nominace Projektů roku 2012 byly ve všech třech kategoriích vybrány i projekty z Brna a okolí:

Kategorie: Snížení tepelných ztrát - přechod na efektivnější horkovodní rozvody

Teplárny Brno, a.s., s projektem Druhá etapa přechodu z páry na horkou vodu v Brně;

Kategorie: Rozvoj soustav zásobování teplem

MIX MAX - ENERGETIKA, s.r.o., Brno a Zásobování teplem s.r.o. Blansko s projektem Energetická modernizace sportovních areálů v Blansku a Boskovicích;

Kategorie: Rozvoj KVET a využití obnovitelných a druhotných zdrojů energie

Zásobování teplem s.r.o., Blansko s projektem Kogenerační jednotky v soustavách zásobování teplem v Blansku a Boskovicích.

Podrobnější informace k TD 2013 na http://www.tscr.cz/akce/td/ a http://www.teplarenske-dny.cz/

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí