zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

E.ON Energy Globe ČR 2013 - letos již pátý ročník

03.04.2013
Energie
Firemní ekologie
E.ON Energy Globe ČR 2013 - letos již pátý ročník

Zavedli jste doma či ve své firmě inovace, které šetří energii nebo pro její výrobu používají obnovitelné zdroje? Recyklujete v obci odpadní energii? Šíříte osvětu mezi mládež? Nebo jste si zateplili dům či zrealizovali jiné úpravy, které vedou k úsporám energií a peněz? Pak je E.ON Energy Globe Award ČR ta pravá soutěž pro Vás.

Vítězné projekty jednotlivých kategorií získají hodnotné ceny do partnerů soutěže. Absolutní vítěz E.ON Energy Globe ČR 2013 získá peněžní odměnu v hodnotě 300.000 Kč.

Již popáté má každý jedinec, domácnost, firma, obec či město, instituce nebo sdružení v České republice možnost přihlásit do soutěže jakýkoliv projekt, který se týká ekologie, úspor energií či ochrany životního prostředí a ukázat tak nejen veřejnosti v České republice, ale i ve světě, že pro řadu ekologických problémů již existují vhodná řešení.

eonZapojení do soutěže je bezplatné a můžete přihlásit jak zrealizované, tak nově i nezrealizované projekty. Soutěž E.ON Energy Globe Award ČR, která je často nazývána také jako udělování "ekologických oskarů", má v České republice 5 soutěžních kategorií:Obec, Kutil, Firma, Mládež a nově kategorii Nápad.

Obec (všechny energeticky úsporné projekty, které byly zhotoveny pro efektivnější využívání obnovitelných zdrojů energií, které zhotovila obec či město)

Kutil (všechny malé i velké projekty z oblasti ekologie, úspor energií a využívání obnovitelných zdrojů, které zpracoval člověk v domácnosti)

Firma (energeticky úsporné projekty, které šetří energie a přináší tak úsporu energií a nákladů pro firmy)

Mládež (všechny dlouhodobé projekty vypracované mládeží či školou).

V těchto kategorií jsou hodnoceny již zrealizované projekty. Nyní však máte možnost přihlásit projekty, které máte ve své hlavě nebo na papíře a neměli jste na jejich realizaci dost odvahy
a peněz. V letošním 5. jubilejním ročníku přichází nová kategorie - Nápad (nápady, myšlenky, vize či produktové inovace zabývající se energeticky úspornou problematikou). Energetická společnost E.ON vybere v průběhu roku vhodný projekt z této kategorie a pomůže jej realizovat.
Hlavním posláním soutěže je národní i mezinárodní zviditelnění úspěšných ekologicky zaměřených projektů a zároveň podpora vědomí všech lidí na naší planetě, že mohou a musejí něco udělat pro kvalitní životní prostředí. Vítězný projekt v každé kategorii obdrží hodnotné ceny od partnerů soutěže, bronzovou sošku a patřičnou mediální pozornost. Celkový vítěz získá odměnu 300 000 Kč a bude Českou republiku zastupovat na mezinárodním finále v jedné ze světových metropolí.

Své zrealizované energeticky úsporné projekty přihlašujte do 17. 5. 2013 a nezrealizované projekty do kategorie Nápad až do 31. 12. 2013.

Bližší informace a přihlášku naleznete na www.energyglobe.cz


energy globe

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí