zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Za nepovolené množství přijatého odpadu uložila ČIŽP pokutu 1.300.000 Kč

03.04.2013
Odpady
Za nepovolené množství přijatého odpadu uložila ČIŽP pokutu 1.300.000 Kč

Společnost BD Enviro s.r.o. v několika případech porušila zákon o odpadech.

Významného porušení tohoto zákona se společnost dopustila tím, že v letech 2010 až 2012 neprovozovala schválené zařízení, určené pro využívání stavebních odpadů - "Recyklační areál stavebních odpadů Karviná Doly" - v souladu s rozhodnutím Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, a dále nakládala s odpady na místech, která k tomuto účelu nebyla určena.

ČIŽP obdržela v roce 2012 výsledky kontroly, kterou prováděl Krajský úřad Moravskoslezského kraje a Magistrát města Karviné (odbor stavební a odbor životního prostředí) ve společnosti BD Enviro s.r.o.

Kontrolory bylo zjištěno, že společnost neprovozovala schválené zařízení určené pro využívání stavebních odpadů v souladu s rozhodnutím Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Zákon společnost porušila především tím, že přijala v období r. 2010 - 2012 do zařízení extrémně nadlimitní množství odpadů (cca 130 tisíc tun!), přičemž roční povolená kapacita činila 6 tisíc tun odpadů. Z tohoto důvodu také došlo k nakládání se stavebními odpady mimo schválené zařízení, resp. na místech k tomu neurčených.

Za výše uvedenou protiprávní činnost uložila Česká inspekce životního prostředí společnosti BD Enviro pokutu v celkové výši 1.300.000,- Kč, která nabyla dne 25.3.2013 právní moci.

Simona Cigánková, tisková mluvčí ČIŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí