zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Novela vyhlášky o projektové dokumentaci staveb + Prokrastinace - problém dnešní doby

04.04.2013
Ekologické stavění, bydlení
Novela vyhlášky o projektové dokumentaci staveb +  Prokrastinace - problém dnešní doby

V březnu vyšla novela Vyhlášky o projektové dokumentaci staveb...

Vážení kolegové,

jak jste již asi informování, vyšla v březnu novela Vyhlášky o projektové dokumentaci staveb.

K přípravě návrhu novely vyhlášky č. 499/2006 Sb. bylo přistoupeno z důvodu novely stavebního zákona. Prvním principem navrhované právní úpravy je proto uvedení obsahů jednotlivých typů dokumentací a projektových dokumentací do souladu s novelou stavebního zákona. Současně jsou ve vyhlášce zohledněny požadavky souvisejících právních předpisů, které vznikly od doby platnosti zákona č. 183/2006 Sb.

Druhým principem a současně zásadní změnou navrhované právní úpravy je sloučení požadavků na rozsah a obsah jednotlivých typů dokumentací a projektových dokumentací do jedné vyhlášky, aby v jednom právním předpise byly přehledně uspořádány všechny požadavky kladené na dokumentace a projektové dokumentace.

Třetím principem navrhované právní úpravy je sjednocení struktury všech jednotlivých typů dokumentací
a projektových dokumentací tak, aby se zjednodušil proces navrhování a povolování staveb, aby byla zajištěna přehlednost dokumentací a projektových dokumentací nutná pro jejich posuzování stavebním úřadem i pro bezkolizní spolupráci stavebníka, projektanta a zhotovitele stavby.

Těžiště obsahu navrhované úpravy je v devíti přílohách. V osmi přílohách je podrobně stanoven rozsah
a obsah jednotlivých dokumentací resp. projektových dokumentací a v příloze č. 9 jsou stanoveny obsahové náležitosti stavebního deníku a jednoduchého záznamu o stavbě a způsob jejich vedení.

Druhá část semináře je věnována prokrastinaci.

Což je jev, se kterým se jako projektanti a jako lidé setkáváte stále častěji a díky kterému ztrácíte často zbytečně mnoho času nebo se rozhodujete nesprávným způsobem. Což je pro projektanta, z hlediska jeho práce, docela podstatné zjištění.

V životě vybíráme scénáře své budoucnosti, vybíráme to, kam se chceme dostat, vybíráme nejvhodnější řešení. Volíme však také činnosti, které by nás tam měly dovést. V obou případech proti nám stojí zákeřný nepřítel - rozhodovací paralýza.

Rozhodovací paralýza přichází v okamžiku, kdy vybíráme z možností na první pohled těžko porovnatelných. A co je horší, čím více takových možností před sebou máme, tím je výběr ještě složitější. Stalo se vám někdy, že jste stáli
před regálem jogurtů v hypermarketu a nemohli se rozhodnout, který z 50 druhů si vybrat?

A tak jak se umět rychleji rozhodnout a jak se vypořádat s neschopností se rychle rozhodovat (prokrastinací) v tom by Vám mohla pomoct druhá část semináře. Petr Ludwig je uznávaným a zábavným odborníkem.

Lektoři :
Ing. Jan Vrba - autorizovaný inženýr, dlouholetý zkušený projektant
Petr Ludwig - hlavní konzultant GROWjob - http://www.growjob.com/o-nas/

(garanti - Ing. Karel Plotěný - mluvčí skupiny ČAO při CzWA, JUDr. Alena Kliková, Ph.D. - právnická fakulta MU)

Místa konání:

25.4.2013 Brno, Kongresové centrum BVV, Výstaviště 1, sál C

30.4.2013 Praha, VŠCHT, Konferenční centrum, Kolej Sázava: Chemická (Ekonomická) 952

... v době od 9:00 do 13.30 hod. (prezence od 8:30 hod.)

Program:
8.30 - 9.00 - prezence

9.00 - 11.00 - "Novela Vyhlášky 499/2006 Sb., o projektové dokumentaci staveb a novela Vyhlášky 503/200 o podrobnější úpravě územního rozhodování, územního opatření a stavebního řádu - Ing. Jan Vrba

11.00 - 13.30 - přestávka

11.30 - 13.30 - "Prokrastinace - problém dnešní doby" - Petr Ludwig

Vložné: 1000 Kč s DPH, převodem na účet do 20.04.2013 zasílejte na č.ú. 2502440101/2600 Citibank a.s., Brno. Jako variabilní symbol uvádějte IČ vaší organizace. Přihlášku prosím zasílejte na asio@asio.cz. Budeme se těšit na viděnou. Účastníci obdrží ÚZ vyhlášek.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí