zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve Zdravých městech a obcích se připravují oslavy Dne Země

13.04.2013
Urbánní ekologie
Ve Zdravých městech a obcích se připravují oslavy Dne Země

Den Země, který připadá na 22. duben, je nejrozsáhlejší mezinárodní kampaní zaměřenou na ochranu životního prostředí. Poprvé se Den Země slavil v roce 1970 ve Spojených státech amerických, v současnosti probíhá kampaň ve 192 zemích a do aktivit se zapojuje více než jedna miliarda lidí z celého světa. V České republice se konají oslavy Dne Země již přes 20 let. Také letos se ke kampani připojí Zdravá města, obce a regiony, ve kterých se budou konat osvětové akce zaměřené na poznávání a ochranu přírody, ale i ekojarmarky, jarní úklidy nebo zábavné ekovýchovné akce pro děti.

V rámci oslav Dne Země probíhá řada akcí, ve městech a obcích se mimo jiné představí například místní a regionální výrobky, ale také Fair-trade produkty, vyrobené v zemích třetího světa. Koupí těchto produktů podporují tuzemští zákazníci vzdálené výrobce, kteří za svoji práci obdrží "férovou" odměnu. Obyvatelé Zdravých měst a obcí budou mít možnost zúčastnit se řady osvětových akcí k tématu ochrany přírody, ale také bohatého doprovodného programu.

  • Upozornění pro Zdravé obce a regiony: rádi budeme o Vašich aktivitách informovat další města i novináře. Prosím vložte své aktivity ke kampani Den Země prostřednictvím terminálu. Děkujeme za Vaše informace.
  • Programy oslav Dne Země ve Zdravých městech, obcích a regionech naleznete na www.ZdravaMesta.cz/dze.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí