zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Prezident Zeman jednal s předsedou EK o vodním koridoru Dunaj-Odra-Labe

04.04.2013
Vodní cesty
Prezident Zeman jednal s předsedou EK o vodním koridoru Dunaj-Odra-Labe

Prezident ČR Miloš Zeman jednal s předsedou Evropské komise José Barrosem mimo jiné o Kohezním fondu EU, investicích do transevropských projektů a v rámci transevropských dopravních sítí i o projektu vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe.

"Diskutovali jsme o transevropských sítích, které oba dva pokládáme za nástroj pro urychlení ekonomického růstu" prohlásil na středeční tiskové konferenci prezident Miloš Zeman.

"Samozřejmě, že jsme jednali o čerpání evropských fondů a soustředili jsme se především na tzv. Kohezní fondy, protože o nich neplatí známé pravidlo N+2, ty mají daleko delší časový horizont. A pokud jsme s panem předsedou Barrosem mluvili o investičních, zejména transevropských projektech, je jasné, že by měly být kofinancovány právě z těchto evropských fondů", doplnil Zeman.

Miloš Zeman se o projektu vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe zmínil již v lednu v rámci své předvolební kampaně, kdy prohlásil:

""Symbolicky bych vztyčil vlajku EU na Hradě," pronesl Zeman na středeční neformální snídani s novináři v pražské kavárně Slavia s tím, že by to byl jeden z prvních kroků. Považoval by to za symbolické gesto vůči EU naznačující, že se poměry zlepšily. A oplátkou by chtěl vyjednat spolufinancování výstavby kanálu Dunaj-Odra-Labe, po které podle něj volají české podniky."

Celý článek zde: http://www.novinky.cz/domaci/289775-zeman-chce-vyvesit-na-hrade-vlajku-eu-vymenou-za-penize-z-bruselu.html

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí