zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přijďte na veletrh Česká příroda

07.04.2013
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Přijďte na veletrh Česká příroda

Dvoudenním veletrhem Česká příroda zahájí Ministerstvo životního prostředí celoroční kampaň na podporu přírody v ČR. Veletrh proběhne v pátek 19. a sobotu 20. dubna 2013 v Národním domě na Vinohradech v Praze a představí se na něm MŽP a čtrnáct jeho resortních organizací.

Bohatý program proběhne na několika místech Národního domu od 10 do 18 hodin. V Raisově sále budou od 10 do 17 h nonstop promítány nejúspěšnější snímky z loňského Ekofilmu. Speciální sál bude vyhrazen ČHMÚ, kde se návštěvníci dozvědí, jak vznikají povodně, jak vzniká předpověď počasí, jak se měří srážky nebo jak se pomocí meteorologického balonu se sondou měří vlhkost, teplota a tlak vzduchu.

V hlavních prostorách bude možno mimo jiné okusit atmosféru národních parků a jeskyní včetně nabídky regionálních výrobků a delikates. Zvídaví návštěvníci mají šanci zahrát si vědomostní hry o lákavé ceny (například o výpravný Atlas krajiny ČR), zúčastnit se edukativních programů a prohlédnout si exponáty vlka, rysa, vydry a dravců. Agentura CENIA seznámí veřejnost s portálem EnviHelp, na němž je možno dozvědět se maximum užitečných informací k tématu životního prostředí u nás. Státní fond životního prostředí ČR připravuje prezentaci dotačního programu Nová zelená úsporám.

"Jsem velký obdivovatel české přírody. Proto mě mrzí, že destinace za našimi hranicemi budí velký zájem, jsme ochotni do jejich poznávání značně investovat, a přitom často neznáme ani krásy naší krajiny za obzorem. Celý rok se proto budeme snažit upozorňovat na krásu a cenu české přírody, objevovat ji společně," říká ministr životního prostředí Tomáš Chalupa, který veletrh podpoří svou návštěvou v sobotu 20. dubna.

Další akce kampaně budou následovat v průběhu celého roku 2013. K nejzajímavějším bude patřit Léto v české přírodě, mezinárodní festival Ekofilm 2013 nebo podzimní workshop pro studenty. Cílem je přilákat turisty do domácích známých i neznámých koutů, odhalit jim jejich jedinečné kouzlo a také informovat, jak je zachovat pro další generace.

Program promítání

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí