zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Software na ekologickou stopu

14.05.2013
Firemní ekologie
Software na ekologickou stopu

Společnost Fujitsu zase uvedla na celoevropský trh výkonný cloudový software Eco Track, který poskytne firmám detailní přehled o jejich ekologické stopě a zároveň zajistí plnění nové evropské směrnice o energetické účinnosti.

Poskytne zavedením nových povinných energetických auditů společnostem významnou příležitost k lepšímu pochopení jejich potenciálu při zvyšování energetické účinnosti a ke snížení provozních nákladů a tím i zvýšení ziskovosti.

První evropské země se chystají přijmout legislativu vyžadující provádění energetických auditů ve společnostech již letos. Podle analytika společnosti IDC Vernona Turnera bývají organizace, které už zavedly environmentální program zahrnující sledování využití energií, lépe řízené než konkurenční společnosti.

Společnostem, které usilují o bezproblémové dodržování nových energetických auditů, bude v procesu shromažďování informací pomáhat pět edic softwaru Fujitsu Eco Track, počínaje edicí Standard. Intuitivní rozhraní softwaru nabízí jednoduchého a přehledného průvodce pro sběr veškerých informací o využívání energií. Jakmile společnost shromáždí tyto informace, bude možné je použít k získání přehledu o možnostech optimalizace všech vzorců využívání energií, a to zvláště díky snadnějšímu rozkrytí provozních nákladů a získání užitečných informací o možnostech optimalizace a úspor. Nejvyšší edice softwaru Fujitsu Eco Track s maximálním množstvím funkcí nabízí prakticky neomezené možnosti reportingu v celém rozsahu environmentálního výkaznictví.

Software Fujitsu Eco Track, který staví na více než desetileté zkušenosti se zajišťováním obdobných požadavků na výkaznictví u japonských firem, je pro evropské společnosti ideálním nástrojem ke splnění tohoto nového úkolu. Dokáže shromažďovat veškeré informace nezbytné pro podporu procesu auditu a zajištění souladu s legislativními požadavky. Firmám tak šetří čas i peníze. Fujitsu Eco Track také pomáhá snižovat náklady na energie a umožňuje efektivní plánování do budoucnosti, především díky transparentnosti současných vzorců o využívání energií a schopnosti určit oblasti potenciálního zlepšení.

Fujitsu Eco Track, který běží na platformě Fujitsu Global Cloud, podporuje výběr z více různých jazyků najednou, normy ISO a právní předpisy Evropské unie. Firmám umožní snadno doložit soulad s evropskou legislativou a využít případných daňových úlev. V první verzi software Fujitsu Eco Track podporuje současné používání angličtiny, němčiny a japonštiny. Další evropské jazyky mají brzy následovat.

Společnost Fujitsu také plánuje zavedení služeb podpory pro společnosti, které chtějí optimalizovat svůj dopad na životní prostředí a energetickou účinnost, prostřednictvím partnerů poskytujících kvalifikované poradenství. Dále nabídne svým partnerům a koncovým zákazníkům služby podpory při implementaci softwaru.

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí