zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Příbrami postaví sběrný dvůr a kompostárnu za 24 milionů Kč

16.04.2013
Odpady
Urbánní ekologie
V Příbrami postaví sběrný dvůr a kompostárnu za 24 milionů Kč

V Příbrami by měla letos začít výstavba kompostárny a sběrného dvora za 24 milionů korun. Obě zařízení vzniknou na městských pozemcích u čistírny odpadních vod. S dokončením se počítá v příštím roce, řekl dnea ČTK místostarosta Ivan Šedivý (ODS).

Město na výstavbu získalo prostředky z operačního programu Životní prostředí. "Z další dotace se budeme ještě snažit doplnit vybavení technikou," uvedl místostarosta. Nynější příbramský sběrný dvůr není už podle radnice vyhovující a má malou kapacitu.

Kompostárna bude zpracovávat biologicky rozložitelné odpady vzniklé zejména při údržbě veřejné zeleně. Zařízení by mělo ročně zpracovat 1000 tun bioodpadu. "Většina z toho, co ta kompostárna vyprodukujue, bude pro potřeby města. Přebytky budou buď poskytovány zdarma, nebo prodávány občanům," dodal Šedivý.

Přísnější legislativa nutí obce snižovat objem odpadů ukládaných na skládky, proto kompostáren v poslední době přibývá. Podobně jako v Příbrami města budují i nové sběrné dvory. Většinou to však neřeší problém černých skládek, které musejí radnice likvidovat s mnohamilionovými náklady.

Jan Kholl

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí