zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Chaloupky zvou na svátek naší planety po celé Vysočině

14.04.2013
Obecné
Zemědělství
Ekologická dovolená, cestování
Les
Chaloupky zvou na svátek naší planety po celé Vysočině

Chaloupecká pracoviště opět připravila pro své příznivce a letos především pro děti hned několik akcí oslavujících planetu Zemi. O víkendu 20. - 21. dubna bude v Kněžicích na Jihlavsku, v Balinách u Velkého Meziříčí, na statku Kráty u Horní Krupé na Havlíčkobrodsku nebo ve Žďárských vrších připraven pestrý program. Letos s podporou Kraje Vysočina.

Pojďte farmařit
Na sobotu 20. 4. chystá Den Země pracoviště Horní Krupá. Letošní akce proběhne na statku Kráty na samotě mezi Olešnou a Horní Krupou. Od 13 hodin bude připraven nejen zábavný, ale i trochu naučný program s prohlídkou místního zvěřince a návštěvou malého zemědělského muzea. A ti, kteří si přivstanou, mohou přispět prací pro přírodu. Od 9. hod proběhne každoroční brigáda, sraz na návsi. Brigádníci dostanou oběd a účast na odpoledním programu pro ně bude zdarma.

Neváhejte a choďte!
Společně s Bratrstvem Žďárských vrchů a Horáckým muzeem v Novém Městě na Moravě bude opět připravena akce na podporu pěší turistiky. Start a cíl je v budově Horáckého muzea na Vratislavově náměstí č. 114 v Novém Městě na Moravě
"Nejkratší trasy 6 a 11km jsou vedeny po okolí Nového Města na Moravě, jsou určeny především rodičům s dětmi a je na nich připraveno překvapení i možnost seznámit se s celosvětovou hrou "geocaching - lov pokladů" pod vedením lektora", láká na akci ty nejmenší organizátorka pochodu Marie Rajnošková.
Trasy 25, 50 a 100km směřují do srdce Žďárských vrchů do obce Krátká. V době pochodu slouží jako základna pro účastníky s možností občerstvení, odpočinku a odložení věcí statek Krátká 2. Odsud nejzdatnější pochodníci vyráží na okruhy vrcholovými partiemi CHKO Žďárské vrchy o délce 25 km.

Staňte se dřevorubci nebo archeology
Na Chaloupkách u Kněžic v neděli 21. 4. od 10 hodin budete mít možnost stát se na chvíli dřevorubcem a kácet stromy, zahradníkem a sázet či sít, archeologem a hledat v zemi starobylé artefakty, nebo třeba krajinným architektem, malířem, hrnčířem či zlatokopem. Na každém stanovišti získáte kuličku a součástí akce pak bude i turnaj v kuličkách. Můžete si zaběhnout přespolní běh, poslechnout dětskou kapelu anebo se jít podívat na stříhání ovcí.


Do Balin za skřítky
Tradiční akci v Balinském údolí (na naučné stezce) pořádáme v neděli 21. dubna od 13 hod. ve spolupráci s městem Velké Meziříčí a obcí Baliny. "Patrony celé akce budou skřítci Balinského údolí, které bude možno při troše štěstí u jednotlivých stanovišť spatřit. Na konci trasy děti čeká velká tvůrčí dílna a všechny pak příjemná hudba a občerstvení." Zve do Balinského údolí Zdena Poláková. Na závěr je pro účastníky zajištěna autobusová doprava zpět do Velkého Meziříčí.

Více informací: Martin Kříž, 775 740 221, martin.kriz@chaloupky.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí