zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve středních Čechách přibude devět nových přírodních památek

20.04.2013
Chráněná území
Ve středních Čechách přibude devět nových přírodních památek

Ve středních Čechách vznikne devět nových přírodních památek. Tři nová chráněná území přibudou na Příbramsku, další na Berounsku, Mělnicku, Kladensku, Mladoboleslavsku a v okresech Praha-východ a Praha-západ. Rozhodli o tom krajští radní, řekl dnes novinářům hejtman Josef Řihák (ČSSD).

Podle hejtmana jde o lokality Bohostice, Rožmitál pod Třemšínem a Getsemanka na Příbramsku, Černý Orel na Mladoboleslavsku a v okrese Praha-východ, Červené dolíky na Kladensku, Lom na Plachtě v okrese Praha-východ, Lounín na Berounsku, Třeštibok v okrese Praha-západ a Veltrusy na Mělnicku. Například v Bohosticích bude hlavním předmětem ochrany modrásek bahenní, v Rožmitále čolek velký a v Třeštiboku populace přástevníka kostivalového.

Nové přírodní památky hejtmanství vyhlašuje na návrh státní správy. Pro kraj představuje péče o chráněná území řadu povinností. "Musíme zde zabezpečit a zaplatit provádění řádné péče v zájmu toho, aby zde nestrádali vzácní živočichové a rostliny, kvůli nimž je zde tento stupeň ochrany přírody vyhlášen," uvedl Řihák.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí