zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

18.04.2013
Obecné
Krátce - různé

NA FONDU ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ KNETIG NEUPLÁCEL, ROZHODL SOUD
Odvolací pražský městský soud s definitivní platností osvobodil Martina Knetiga, bývalého poradce exministra životního prostředí Pavla Drobila. Zprostil ho obžaloby z nepřímého úplatkářství. Státní zástupce jej vinil z toho, že požadoval úplatek v souvislosti s rozhodováním o ukládání peněz Státního fondu životního prostředí v bankách.

Vůbec poprvé se v Česku bude konat festival dokumentárních filmů, který se věnuje rozvojovým cílům tisíciletí. Millenium je projektem nomádského typu, jeho snímky putují po deseti zapojených evropských zemích. V Praze zavítá do Evropského domu a Domu ochránců přírody
www.zaedno.org

20. 4.
Den Země v Podorlickém skanzenu u Třebechovic pod Orebem nabídne program zaměřený na ochranu přírody a zábavu pro děti. Začátek v 10 h. www.krnovice.cz

19.-21. 4.
Festival Evolution, který se uskuteční na pražském Výstavišti, nabídne pět veletrhů zabývajících se zdravým životem. Návštěvníci se mohou inspirovat novinkami z oblastí bio, zdraví, ekologie, esoteriky a osobního růstu. Kromě stánků vás čekají i přednášky, divadlo či výstava.
www.festivalevolution.cz

Do roku 2025 by v Česku měly být zavřeny všechny skládky na komunální odpad. Podle dnešní Mladé fronty Dnes (MfD) takový plán připravuje ministerstvo životního prostředí (MŽP). Do té doby skládkování zdraží a zvýší se i ceny za odvoz popelnic. Obcím tak končí levný způsob, jak se zbavit odpadů. Zákaz skládkování by naopak pomohl spalovnám.
Deník uvedl, že skládkování je dnes pro obce kromě recyklace nejlevnějším způsobem, jak se odpadu zbavit. Řada obcí přitom už letos zdražila z maximálně povolené pětisetkoruny na hlavu o 100 až 150 korun. Další zdražení může přijít kvůli tomu, že pokud se bude namísto skládkování odpad energeticky využívat, tedy pálit ve spalovnách, bude taková likvidace dražší.
"Zpracovávají se odborné analýzy, které počítají s různými variantami navýšení poplatku za skládkování. Je potřeba v nich zohlednit i případné dopady na zvýšení nákladů za komunální odpad pro občany," řekl listu mluvčí MŽP Matyáš Vitík.
MŽP počítá s tím, že plán z jednání pracovní skupiny bude hotový do konce května.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí