zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

RozVerky Ekologického institutu Veronica

21.04.2013
Obecné
RozVerky Ekologického institutu Veronica

Vyhlašujeme anketu Brněnský strom roku 2013.

Navrhněte Váš oblíbený strom a doručte jeho popis do 27. května do Ekologické poradny Veronica. Z navržených stromů porota vybere finalisty, o vítězi rozhodne veřejnost hlasováním.
Více informací naleznete zde.

Vyhlašujeme anketu Brněnský strom roku 2013.

V Sasově plánují novou bio výrobnu - přidejte se!

Neustálé problémy se smluvními zpracovateli dovedly Josefa Sklenáře k rozhodnutí postavit si vlastní masnou výrobnu přímo na farmě. Na Sasově chtějí pro financování projektu uplatnit v České republice zcela nový model v duchu komunitou podporovaného zemědělství. Zákazníci společně podpoří svého sedláka finanční částkou, kterou si mohou dovolit, a vloženou investici budou dostávat postupně zpět ve formě sasovských produktů. Vázaný účet je otevřen do 30. dubna 2013.
Více informací naleznete zde.

Exkurze do skláren v Kyjově.

Kde končí sklo, které třídíte? Je recyklace skla opravdu výhodnější než výroba nového? Nedochází ke ztrátě kvality skla? Jaké jsou požadavky na střepy, které mají být recyklovány? Pokud chcete znát odpověď na tyto i další otázky, pojeďte na exkurzi ve čtvrtek 24. dubna.
Více informací naleznete zde.

Hledáme dobrovolníky pro práci na zahradě a v sadu.

Chcete-li strávit pár dní v Hostětíně jako dobrovolník a pomáhat nám přitom na zahradě a v sadu, budete vítáni. Aktuálně na vás čekají venkovní jarní práce, výsadba rostlin, příprava bylinkové spirály, čištění potoka a další radostné činnosti. Preferujeme váš pobyt v pracovních dnech (víkend jen po domluvě). Ozvěte se prosím Majce Křivákové (marie.krivakova@veronica.cz, tel. 724 132 772)
Více informací naleznete zde.

Brněnský světelný cirkus ve středu 24. dubna.

Světlo je dobrý sluha, ale špatný pán. Na procházce středem města ukážeme, kde nám škodí a kde slouží rozumně. Světelný cirkus projde Joštovou, Rašínovou, nám. Svobody a Zelným trhem přes Šilingrovo náměstí Husovou ulicí zpět k pomníku. Průvodce: RNDr. Jan Hollan, Ph.D.
Sraz ve 20.30 hod. na Komenského náměstí v Brně, u pomníku TGM.
Více informací naleznete zde.

Posnídejte férově s námi a s Fair trade.

V rámci kampaně Fair trade jsme na květen připravili několik zajímavých akcí. Ve dnech 5. a 11. května pořádáme dvě nedělní Fair trade snídaně. Pro školy chystáme tématicky zaměřené výukové programy. Chcete-li se některé z akcí zúčastnit, ozvěte se pro bližší informace Haně Machů, hana.machu@veronica.cz.
Více informací naleznete zde.

Výstava Historie a krásy lužních lesů jižní Moravy

se koná do 10. května ve vestibulu Ústřední knihovny Přírodovědecké fakulty MU, Kotlářská 2, Brno (po - čt 9 - 18 hod., pá 9 - 15 hod.). Shlédnout můžete fotografie Jarmily Kocourkové, Miloše Spurného, Viktora Hoška, Jana Haladyho, Otakara Pražáka, Stanislava Krejčíka, Petra Horáka, Davida Mahovského a Filipa Šálka.

KAPesní KAtalog pro ty, kdo míří do PŘÍRODY 2013.

Rádi vás informujeme, že opět po roce vyšel KAPesní KAtalog volného času pro ty, kdo míří do PŘÍRODY. Je inspirací pro plánování výletů, volnočasových aktivit a poznávání krásných míst naší republiky se zaměřením na poznávání přírody a šetrný přístup k životnímu prostředí. Praktický soubor nabídek je vhodný pro rodiny s dětmi, jednotlivce i skupiny. KAPKA PŘÍRODY je distribuována bezplatně a i vy si ji můžete objednat prostřednictvím www.in-prague.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí