zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Počet vozidel na CNG roste

24.04.2013
Ekologická auta
Počet vozidel na CNG roste

V České republice již jezdí 5500 vozidel na stlačený zemní plyn (CNG). Oproti dubnu 2012 je to výrazný nárůst o téměř 48 procent, přičemž počet osobních a dodávkových vozidel narostl dokonce o 52 procent.

"To, že je v oblasti CNG takový nárůst, není zase tak překvapující. Vozidla na zemní plyn jsou ekologická, bezpečná a mají i nejlevnější provoz. Jeden kubický metr CNG, který energeticky odpovídá litru benzinu, stojí dnes okolo 18 Kč, a to je ve srovnání s cenou benzinu, kdy jeden litr stojí cca 35 Kč, bezkonkurenční.

Podle serveru www.cngplus.cz zabývajícího se CNG problematikou, se počet registrací nových vozů za první tři měsíce tohoto roku zvýšil meziročně více než dvojnásobně a oproti prvnímu kvartálu roku 2011 je dnes rozdíl dokonce více než pětinásobný. Dominantní podíl drží Volkswagen, který ze 151 CNG vozidel registrovaných v letošním roce jich prodal 69.

Další rozšíření CNG vozidel v ČR podpoří v dubnu uvedený nový model Fiat Panda, který bude k dispozici za 319 000 Kč. Jde v současnosti o třetí nejlevnější model na trhu po dvojici VW up! a Škoda Citigo. V červnu pak bude na český trh uveden VW Golf na CNG a na podzim bude následovat také Octavia III.

Zdroj: www.ifleet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí