zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mladá Boleslav pokračuje ve výstavbě podzemních kontejnerů

25.04.2013
Odpady
Urbánní ekologie
Mladá Boleslav pokračuje ve výstavbě podzemních kontejnerů

Mladá Boleslav pokračuje ve výstavbě podzemních kontejnerů na odpad. Po vybudování stanoviště v ulici Jana Palacha vznikají podzemní kontejnery na Komenského náměstí a v budoucnu by měly přibýt i v dalších částech města. Radnice na to chce získat dotaci, sdělil dnes ČTK Pavel Šubrt z tiskového oddělení magistrátu.

Na Komenského náměstí jeřáb ve čtvrtek usadil čtyři kontejnery na betonový podklad ve výkopu a začalo zasypávání. Po zhutnění přijde na řadu nové vydláždění chodníku a instalace nadzemních schránek na vhazování odpadků. Práce si vyžádaly 900.000 korun, uvedení do provozu je plánováno do dvou týdnů.

Podzemní kontejnery nahradí plastové, které hyzdily historické centrum a navíc se kolem nich tvořil nepořádek. Výhodou je i to, že nové kontejnery se díky větší kapacitě nemusejí tak často vyvážet.

V projektu postupného nahrazování nadzemních stanovišť podzemními kontejnery chce město pokračovat. Podle primátorova náměstka Adolfa Beznosky (ODS) bude Mladá Boleslav usilovat o dotaci na stavbu dalších dvou míst. "Jedno stanoviště by bylo v Husově ulici u budovy TJ Sokol a druhé na křižovatce ulic Jana Palacha a Havlíčkova," uvedl Beznoska. Město se podle něj chce i v budoucnu hlásit do dalších výzev a postupně pod zem dostat co nejvíce kontejnerů.

Podzemní kontejnery jsou velkoobjemové šachty pod dlažbou ulice. Navenek vystupují jen vhazovací sloupky, připomínající odpadkové koše. Ty jsou nenáročné na prostor, odolné proti požárům a brání i zpětnému vybírání odpadu. Podzemní kontejnery vznikají i v dalších městech, například v Praze, Chebu, Pardubicích, Olomouci či Havlíčkově Brodě.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí