zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rozebírat staré klávesnice pomáhají i pacienti léčebny

30.04.2013
Recyklace
Rozebírat staré klávesnice pomáhají i pacienti léčebny

AGM recykling z Kroměřížska zpracuje ročně na 500 tun elektroodpadu

Veškerá výpočetní či kancelářská technika, televizory i telefony, rozvaděče a měřicí přístroje, transformátory, kabely, nářadí, ale i baterie včetně automobilových. Opravdu široký sortiment odpadu zpracovává v Bařicích u Kroměříže firma AGM recykling s.r.o., dané věci ani nemusí disponovat přívodní šňůrou, stačí, aby měly něco společného s elektrickou energií!

"Ročně zpracováváme na 500 tun elektroodpadu. Získáváme plasty, obyčejné i cenné kovy, které dále prodáváme. Devadesát procent odpadu nachází využití jako surovina, pouhých deset končí na skládce," informoval ředitel Petr Nedoma. Společnost AGM byla založena před patnácti lety a v současné době zaměstnává ve svém recyklačním provozu patnáct pracovníků.

"Spolupracujeme též s kroměřížskou psychiatrickou léčebnou, část jejích klientů nám pomáhá rozebírat elektroodpad, především vyřazené počítačové klávesnice," pokračoval jednatel Libor Suchánek s tím, že většinu předmětů k recyklaci vykupují. A to jak od malých živnostníků jako truhlářů či tesařů, tak od velkých firem typu společností Dalkia či E-on.

90%
Až tolik elektroodpadu je možné opětovně využít.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí