zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

HLEDÁ SE NEJLEPŠÍ SBĚRNÝ DVŮR

02.05.2013
Odpady
Zpětný odběr
HLEDÁ SE NEJLEPŠÍ SBĚRNÝ DVŮR

OBČANÉ MOHOU VYBRAT SBĚRNÝ DVŮR ROKU A VYHRÁT MOBIL

Ideální sběrný dvůr by měl být co nejdostupnější, uklizený, s ochotnou obsluhou, přívětivou otevírací dobou a širokým rozsahem odebíraných komodit. Právě taková místa hledá soutěž Sběrný dvůr roku, která byla nyní zahájena. Hlasovat budou přímo občané, tři z nich mohou být navíc odměněni mobilním telefonem značky Samsung. Soutěž pořádá nezisková organizace ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem vysloužilých elektrozařízení.

Sběrných dvorů je po celé České republice přes 1 160. Společnost ASEKOL, která ze sběrných dvorů sváží k recyklaci staré elektrospotřebiče, se rozhodla odměnit ty nejlepší z nich. "V rámci co největší autenticity budou sběrné dvory hodnotit sami občané, a to pomocí vyhledávače na www.sberne-dvory.cz, kde si každý najde příslušný sběrný dvůr a ohodnotí ho v každé ze šesti kategorií takovým počtem hvězdiček, jaký si zaslouží," vysvětluje Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

Soutěž Sběrný dvůr roku se koná až do listopadu, kdy proběhne závěrečné vyhodnocení. Kromě hlasování veřejnosti bude přihlédnuto také k počtu komodit, které sběrný dvůr sbírá (např. sklo, plasty, kovy, atd.), a k množství zpětně odebraného elektrozařízení. Vítězi se nakonec stanou dva sběrné dvory. Nejlepší sběrný dvůr v obci do deseti tisíc obyvatel získá finanční odměnu 30 tisíc korun, v obci nad deset tisíc obyvatel pak 70 tisíc korun.

Odměněni však mohou být i hlasující. Stačí po oznámkování sběrného dvora vyplnit jednoduchý registrační formulář a každý tak bude automaticky zapojen do jednoho ze tří slosování. V každém z nich bude možné vyhrát jeden z devíti USB flashdisků Maxell s kapacitou 32 GB nebo mobilní telefon Samsung Galaxy Pocket Black.

"Zapojením se do hlasování mohou lidé nejen podpořit "svůj" sběrný dvůr a soutěžit o mobilní telefon, ale pomůžou také dalšímu zlepšování či rozšiřování služeb sběrných dvorů a díky tomu i celé myšlence ekologického třídění odpadů," doplňuje Ansorgová význam celé soutěže.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí